FANDOM


Zaklęcie zniknięcia (ang.Vanishing Spell) - jest to bardzo przydatne zaklęcie z Księgi Cieni , którego można użyć do np. naprawienia szkód (pęknięta szyba) czy usunięcia komuś brzydkich śladów z twarzy (krosty,siniaki), lub ogólnie do sprawienia, że coś zniknie. Zaklęcie było użyte kilkakrotnie przez Paige Matthews i Piper Halliwell (która jest również autorką zaklęcia odwrotnego do tego). Zaklęcie jest czasami uzywane dla własnych korzyści, przez co wystąpują różne konsekwencje.

Zaklęcie

VanishingSpell1

Zaklęcie w Księdze Cieni

Tłumaczenie  Polsatu

Niech obiekt pożądania,

Przestanie być tylko snem,

Niewidzialne zobaczyć chcę.


Tłumaczenie Fox Life

Niech problemy widoczne,

nawet te całkiem potoczne,

prysną i niech znikają,

i niech nie wracają.


Wersja oryginalna

Let the Object of Objection,

Become But a Dream,

As I cause the Seen

To Be Unseen.

Wykorzystanie Zaklęcia

Paige Matthews

Vanish3

Twarz Phoebe zaczyna znikać.

Paige jako pierwsza z sióstr użyła zaklęcia, kiedy pracowała w Domu Pomocy Społecznej. Jej kolega z pracy był wyśmiewany ze względu na jego problemy z cerą. Czarodziejka użyła zaklęcia, aby trądzik zniknął z jego twarzy. Paige użyła tego zaklęcia również na jednej z klientek Domu Pomocy Społecznej, Carolyn. Pojawiły się jednak skutki uboczne, gdyż Paige nieświadomie polepszyła swoją sytuację w pracy i dostała awans. Po namyśle jednak zrezygnowała z awansu i oddała go koledze z pracy, Scott'owi, który ciężko pracował, żeby na niego zasłużyć.

Paige użyła zaklęcia trzeci raz, kiedy próbowała usunąć trądzik z twarzy Phoebe w dniu jej ślubu, chociaż w rzeczywistości była to wina złego zaklęcia Cole'a , który chciał skłócić siostry. Czwarty i ostatni raz Paige użyła zaklęcia po unicestwieniu Cole'a , aby posprzątać bałagan w jego mieszkaniu.

Piper Halliwell 

VanishManor

Dom Czarodziejek zaczyna znikać.

Rok później zaklęcie zostało użyte przez Piper pod wpływem zaklęcia szamanów. Miała obsesję na punkcie porządku i czystości i stwierdziła, że bałaganu nie da się uprzątnąć i, że dom trzeba postawić od początku. Dom zniknął razem z Phoebe w środku. Piper odwróciła działanie zaklęcia, po tym jak uświadoiła sobie, że zniknęła Phoebe. Rok po tym, Piper użyła zaklęcia w celu zniknięcia Mostu Golden Gate, w celu kontaktu z Czyścicielami, którzy odebrali Piper Wyatt'aKonsekwencje za Korzyści Osobiste

PaigeChest

Konsekwencje dosięgnęły Paige.

Za nadużywanie zaklęcia, Paige spotkała przykra i bardzo niewygodna konsekwencja - jej piersi zwiększyły się do ogromnych rozmiarów, co bardzo utrudniało jej życie. Paige odwróciła zaklęcie, trądzik Billie'ego powrócił, ale jej piersi zrobiły się nieco mniejsze niż dawniej.

Korzyści dosięgnęły równiez Phoebe, sprawiając że jej ciało stało się niewidzialne. Paige znalazła wyjście, tak, że to ona była niewidzialna, a Phoebe odzyskała ciało. 

Ciekawostki

  • Jest ono ulubionym zaklęciem Paige.
  • Oprócz Prue, która zmarła zanim Czarodziejki odkryły to zaklęcie, tylko Phoebe nigdy go nie użyła.
  • Piper wypowiedziała zaklęcie odwracające, które brzmiało: Let the Object of Objection return, so that its existence may be reaffirmed. (en)

Galeria

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki