FANDOM


Szablon:Zaklęcia unicestwienia Shaxa infobox

Zaklęcie unicestwienia Shaxa było częscią strony poświęconej mu w Księdze Cieni.

Historia

All Hell Breaks Loose

W 2001 roku Phoebe Halliwell miała wizję o brutalnym morderstwie na doktorze Bo Griffithsie popełnionym przez demona zwanego Shax. Zadaniem Czarodziejek było ochronić lekarza przed śmiercią. Kiedy Prue, Piper i Phoebe sprowadziły go do swojego domu, Phoebe poszła na strych, by znaleźć zaklęcie unciestwienia Shaxa w Księdze Cieni

Niestety, zanim Phoebe przyniosła odpowiednie zaklęcie, Shax zdążył już zaatakować Prue i Piper. Zostały pchnięte ogromnymi kulami energii przez ścianę z pokoju dziennego do oranżerii. Shax już chciał zrobić to samo z doktorem Griffithsem, jednak Phoebe w pore odczytała treść zaklęcia, przepędzając Shaxa i ratując Griffithsa. Nieco później tego samego dnia, Shax po raz kolejny próbował zabić doktora Griffithsa, ale Prue i Piper w ostatnim momencie wypowiedziały zaklęcie. W każdym razie, gdy istnienie magii wyszło na jaw, a Tempus i Źródło cofnęli czas, Shax znów był żywy. Tym razem jednak Phoebe została uwięziona w Podziemiu i nie mogła na czas pojawić się w domu, wymówić zaklęcia, odegnać Shaxa i ocalić Griffithsa.

Shax wdarł się do rezydencji czarodziejek, wycelował kulą energii w Griffithsa, lecz na drodze jego zabójczej broni stanęła Prue, która pchnięta w ścianę zginęła.

Charmed Again

W sezonie 4, w odcinku Charmed Again, kiedy dzięki Paige Matthews Moc Trzech odrodziła się, zaklęcie zostało wypowiedziane poprawnie, a Shax został ostatecznie unicestwiony.

Zaklęcie

Tłumaczenie Polsat

Zły wiatr co wieje,

żywym odbiera nadzieje,
Shaxfinalvanquish1 (1)

Shax prawie unicestwiony.

niech nie waży się wiecej dąć,

zaklęcie szybko wygna go stąd.


Tłumaczenie FoxLife

Zły wiatr podmuchem uderzył,

Z Czarodziejkami się zmierzył,

Przerosła go Moc Trzech,
Shaxfinalvanquish2

Shax ostatecznie unicestwiony.

Na śmierć zaparło mu dech.


Oryginalna wersja

[Is a demon of]

Evil Wind that blows

That which forms below

No longer may you dwell

Death takes you with this spell

Główny artykuł: Shax

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.