FANDOM


Dla moich trzech pięknych dziewczynek. Niech da wam światło byście znalazły cień. Moc Trzech uwolni was wnet. Kocham, Mama.
—Piper czytająca wiadomość matki z tyłu tablicy spirytystycznej[źródło]

Zaklęcie Mocy Trzech lub zaklęcie na odegnanie czarnoksiężnika, jest zaklęciem ochronnym Czarodziejek i służy do odegnania zła.

W Księdze Cieni to zaklęcie zapisane jest jako zaklęcie na odegnanie Czarnoksiężnika okazało się pomocne dla Czarodziejek w wielu sytuacjach: aby ochronić się przed innymi demonami lub odbudować Moc Trzech.

Historia

Unicestwienie Jeremiego 

JeremyVanquished

Czarodziejki unicestwiające Jeremiego

Prue: Uda nam się. Pamiętacie tablicę spirytystyczną?

Piper: Wiadmomość z tyłu?
Prue: Moc Trzech uwolni nas wnet!

—Prue i Piper przypominające sobie zaklęcie[źródło]

Prue wśród pamiątek rodzinnych odnalazła tablicę do wywoływania duchów w piwnicy, gdy szukała włączników do światła. Jej siostra Piper nie mogła uwierzyć, że udało jej się ją odnaleźć po tak długim czasie. Obróciła tablicę i przeczytała na głos wiadomość od ich matki.

Dzień później, kiedy Prue i jej siostry stały się Czarodziejkami, musiały zmierzyć się ze swoim pierwszym demonicznym wrogiem Jeremym Burnsem, byłym chłopakiem Piper i czarnoksiężnikiem. Kiedy Jeremy uwięził siostry na strychu, Prue przypomniała sobie wiadomość od matki znajdującą się na tablicy: Moc Trzech uwolni nas wnet. Prue i Piper przypomniały sobie treść i poprosiły Phoebe by razem z nimi wypowiedziała zaklęcie. Razem, zjednoczone pokonały Czarnoksiężnika.

Zaklęcie zostało użyte kolejny raz, by ponownie unicestwić Jeremiego który został przywrócony do życia przez Abraxasa. Jeremy zaatakował Piper w P3  jednak nie mogła ona pokonać go w pojedynkę, więc zadzwoniła do sióstr gdzie razem (przez zestaw głośnomówiący) po raz kolejny go unicestwiły.

Pokonanie Czarnoksiężnika Smoka

Trzeci raz zaklęcie zostało użyte, by unicestwić Czarnoksiężnika Smoka.

Kolejne Unicestwienie Źródła Wszelkiego Zła

Siostry Halliwell zostały zamknięte w magicznej klatce, która była odporna na magię. Czarodziejki widziały jak
Charmed-Ones-Cage-Protect

Zaklęcie chroniące siostry

Wyrocznia zostaje koronowana na Źródło Wszelkiego Zła. Podczas ceremonii dziecko Phoebe, zaczęło przejmować kontrolę nad Wyrocznią, z czym nie mogła sobie poradzić.

Siostry wymyśliły plan; Phoebe powiedziała im, że muszą  wykorzystać wszystkie siły dziecka, aby unicestwiło Wyrocznię. Siostry zaczęły wypowiadać zaklęcie Mocy Trzech, które stworzyło tarczę wokół klatki i chroniło je to przed atakiem. Wyrocznia korzystając z mocy dziecka doprowadziła do swego unicestwienia i wielu obecnych tam demonów.

Wzmocnienie Więźi

Phoebe: Więc może to być ostatni raz kiedy to robimy.
—Phoebe przed ostatnim wypowiedzeniem zaklęcia Mocy Trzech[źródło]
Zankou ukradł Księge Cieni i osłabił siostry, niszcząc ich zaufanie do siebie i Moc Trzech, a zarazem zerwał ich
7x22-Sisters

Siostry wypowiadające zaklęcie Mocy Trzech

więź z Księgą. Ponieważ ich magiczna więź została osłabiona, zdolność ochrony Księgi Cieni przed złem została dzięki czemu Zankou zyskał możliwość władzy nad nią, a dla sióstr stała się nietykalna. Aby ją odzyskać siostry przypomniały sobie dobro które wyrządziły i wypowiedziały to zaklęcie tym samym odbudowując ich więź z Księgą.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki