FANDOM


StyxPhoebe

Wizja

Wizje (inaczej psychmetria, przeczucie) to dar, który umożliwia zobaczenie scen z przyszłości lub przeszłości. Jest to oryginalna moc Phoebe, którą dostała na początku 1 sezonu.

Na początku Phoebe ma wizje tylko najbliższej przyszłości pod wpływem dotyku różnych przedmiotów/osób. Wizje przychodziły do niej bez uprzedzenia. W sezonie 5 Pheebs po raz pierwszy doznaje wizji astralnych, gdzie jej ciało astralne jest przeniesione do sceny, której dotyczy wizja.

W odcinku "The Power of Two" Phoebe jest w stanie już sama wywoływać wizję. Skupiając się na przedmiotach jest w stanie wywołać wizję dotyczącą obiektu. Nieraz wymaga to czasu i dotykania wielu przedmiotów, aż trafi na obiekt wystarczająco naładowany siłą psychiczną.

W celu otrzymania wizji Phoebe na początku musiała dotykać przedmiotów np. Athame, którym ktoś został zamordowany, gazety i tym podobnych. Dopiero później dostawała wiji bez obowiązku dotykania czegokolwiek. Przykładem takiej wizji, jest wizja dotycząca Vinceres'a. Pheebs wchodząc do mieszkania ów demona otrzymała bardzo silnej wizji, w której zobaczyła aż kilka scen gdzie assasyn spalał dotykiem swoje ofiary.

Phoebe miała najpotężniejsze , jednak jeszcze nienajlepiej rozwinięte wizje w serialu. Dwie demoniczne wyrocznie: Kyra i Seer, których wizje były klarowne i wyraźne. Dodatkowo Kyra nie musiała dotykać przedmiotu aby otrzymwać wizję, a Seer (najpotężniejsza z Wyroczni) była w stanie sama wywoływać wizje na niezależne od siebie temty.

Istoty posiadające dar wizji mogą wymieniać między sobą sceny z wizji. Zobaczyliśmy to w wykonaniach:

 • Seer przekazała wizje Phoebe
 • Kyra przekazała wizję Phoebe
 • Phoebe przekazała wizję Kyrze
 • Phoebe przekazała wizję Odinowi

Rodzaje Jasnowidzenia

Phoebe Having Premonition of Prue Being Attacked

Początkowa faza wizji - psychometria

Prekognicja - pierwsza magiczna moc Phoebe Halliwell, która po raz pierwszy została ukazana w odcinku 1 podczas jazdy na rowerze, dzięki której Phoebe udało się uratować dzieci. Polega na widzeniu przyszłości, w tym przypadku w postaci wizji, dzięki którym można zapobiec złym wydarzeniom w przyszłości.

Retrokognicja - druga umiejętność, którą Phoebe odkrywa już w 9 odcinku. Polega ona na widzeniu przeszłości, w tym przypadku w postaci wizji.

Psychometria - początkowa faza widzenia przyszłości, która polega na tym, że posiadacz mocy jasnowidzenia dostaje wizji, wcześniej dotykając jakiegoś przedmiotu, osoby, chyba że siła psychiczna miejsca jest na tyle duża, że użytkownik dostanie wizji bez dotykania czegokolwiek, a jego moc nie jest jeszcze rozwinięta. Z czasem, aby otrzymać wizję użytkownik nie musi dotykać przedmiotów i może sam wywoływać przeczucia.

Wizje Astralne - najpotężniejsza forma jasnowidzenia , która jest połączeniem projekcji astralnej z wizjami . Polega na przeniesieniu swojego ciała astralnego do wizji , dzięki czemu można mieć możliwość rozmawiania z postaciami i zobaczenia wydarzeń jak prawdziwych . Niestety jeżeli ciało astralne zostanie np. postrzelone , to ranę odniesie również ciało materialne.

Koszmar - najsłabszy dar wizji, polega na tym że widzisz urywkowo wizje z przeszłości podczas snu. Darem tym dysponuje Morgana. Jednak dar ten ma jeden spory minus, chodzi o to że dar ten wywołuje niewiarygodny ból, ktory nie zabija.

Użytkownicy

 • Enola
 • Dr.Williamson (z mocami Phoebe)
 • Mitzy Stillman
 • Bo
 • Oracle
 • Demony Czasu
 • Madame Teresa