FANDOMWhitaker Berman to mężczyzna, który tytułował się "Czarodziejem Snów". Próbował znaleźć kobietę, z którą mógłby zbudować poważny związek. Często jednak dostawał "kosza" z powodu swojego paraliżu (od pasa w dół) oraz przez swoje agresywne zapędy. Gdy jakaś kobieta odrzucała jego zaloty, z pomocą maszyn i chemikaliów, które powodowały projekcje astralną wdzierał się w jej sny i zabijał ją, co prowadziło do jej śmierci w świecie rzeczywistym. Prue była jedną z jego ofiar. Próbował ją uśmiercić jednak ona zrzuciła go z dachu budynku z pomocą swojej mocy telekinezy.

Seryjne morderstwa Bermana

Berman, zanim został sparaliżowany, miał dziewczynę, która pracował z nim w laboratorium. Podczas wspólnej podróży, dziewczyna zerwała z nim, przez co doszło do poważnego wypadku samochodowego, w skutek którego Berman został sparaliżowany od pasa w dół. Kilka tygodni później, użył swojego eksperymentalnego wynalazku, aby zabić ją w śnie. Jako że nikt nie mógł ustalić przyczyny jej tajemniczej śmierci, Berman uniknął kary za swoją zbrodnię. Kontynuował pracę nad swoim projektem i mścił się na kobietach, które odrzuciły go z powodu niepełnosprawności.

Pod koniec 1998 roku Berman zabił młodą dziewczynę - Skye Russell. Próbował zdobyć względy Prue stawiając jej drinka. Prue jednak (jak i wiele innych kobiet) odrzuciła jego zaloty i poprosiła kelnerkę, Skye Russell, o zwrócenie drinka Bermanowi.Młody mężczyzna nie ustawał w swoich próbach znalezienia partnerki. Tuż po usiłowaniu umówienia się z Prue, zaproponował randkę Skye. Dziewczyna odmówiła tłumacząc, że nie wolno jej umawiać się z klientami. Nieco później, gdy Skye idzie spać, Berman budzi ją w śnie. Mówi jej, że to jej sen, ale jego fantazja oraz że kontroluje wszystko, co dzieje się w jej śnie - wie, co Skye myśli i czuje. Zaczynają tańczyć, kiedy Berman mówi kelnerce, że umierając w śnie umiera się w prawdziwym życiu. Ostatecznie okazuje się, że Berman i dziewczyna znajdują się na dachu bardzo wysokiego budynku. Chwilę później Skye gnie zrzucona z wieżowca.

Następnego dnia, młoda dziewczyna zostaje znaleziona martwa w swoim łóżku przez policjantów - Andy'ego Trudeau i Darryl'a Morris'a. Koroner mówi im, że każda kość w ciele kelnerki jest złamana - "jakby spadła z dwudziestego piętra". Teorię tą wykluczał fakt, że mieszkanie Skye znajdowało się na parterze, okna były zamknięte, a ona sama nadal leżała w łóżku.

Po śmierci Skye, celem Whitakera została Prue. Przyszedł do niej w śnie, gdy zasnęła w wannie w trakcie kąpieli i próbował utopić ją, zanim obudzi ją Piper próbująca dostać się do łazienki. Podczas gdy Andy znajdywał podobne sprawy do śmierci Skye, Prue została po raz kolejny zaatakowana przez Bermana, kiedy zasnęła na biurku w pracy zmęczona po nieprzespanej poprzedniej nocy. Wracając do domu, wyczerpana czarodziejka, zasnęła za kierownicą i uległa wypadkowi samochodowemu.

Prue in DS

Prue zrzucająca Whitakera z dachu

Gdy Andy i Darryl znaleźli wystarczająco dużo dowodów, by chociaż powiązać Whitakera ze zbrodniami, pojechali do jego kliniki i aresztowali go tuż przed tym, jak próbował zabić Prue. W tym samym czasie w szpitalu Piper i Phoebe próbowały bezskutecznie obudzić starszą siostrę. Na szczęście Prue w porę zdołała odzyskać kontrole nad swoim snem, a tym samym nad swoimi mocami, i z pomocą mocy telekinezy zrzuciła go z dachu wieżowca. Policjanci nie mogli go już aresztować, jednak sposób w jaki umarł pokazał, że podejrzenia Andy'ego wobec Whitakera były jak najbardziej słuszne.

Ciekawostki

  • O Whitakerze Bermanie wspomniano raz, jako o Niszczycielu Snów, odcinku "Just Harried".
  • Whitaer Berman to pierwszy śmiertelnik zabity przez Czarodziejki, a dokładnie przez Prue.

W Serialu

Whitaker Berman pojawiłsię w 1 odcinku całej serii.

Sezon 1

Dream Sorcerer

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki