FANDOM


PaigeVAm

Paige jako wampir

800px-Vampires page 1

Wampiry, Księga Cieni

Rowe

Rowan, wampir

Wampiry jest to zupełne zaprzeczenie życia. Są to nieśmiertelne demony, które żywią się ludzką krwią. Każdym klanem wampirów despotycznie rządzi Królowa Wampirów, która jednocześnie jest "matką" wszystkich członków klanu.

Moce wampirów obejmują pewien rodzaj zmiennokształtności, ponieważ mogą zmieniać się w nietoperze. Poza tym jako drapieżnicy są uzbrojeni w zdolność tropienia i wyczuwania swoich ofiar, ich zmysły takie jak węch, słuch i wzrok są bardzo wyostrzone. Dodatkowo są nadludzko silne i sprawne w walce. Wszystkie wampiry są odporne na moce czarownic, są jednak wrażliwie na święte symbole, a woda święcona zadaje im ból podobny przy poparzeniach (nie zostawia jednak śladu). Podobnie jest ze światłem słonecznych, Wampiry unikają go i podczas dnia zazwyczaj przesiadują w swoich jaskiniach. Aby unicestwić wampira należy przebić jego serce drewnianym kołkiem. Zupełnie inaczej jest jednak z Królową Wampirów, do której unicestwienia potrzebna jest Moc Trzech (jeśli wierzyć fabule serialu Królowa unicestwiona może zostać przez Źródło Wszelkiego Zła lub Czarodziejki). Unicestwienie Królowej sprawia, że wszystkie jej dzieci również giną.

Podobnie jak w kulturze folklorystycznej tak samo w serialu po ukąszeniu
795px-Paige Vampire4

Paige wampir

wampira Paige zmieniła się w podobną istotę. Dowiedzieliśmy się jednak, że póki ona sama nikogo nie ukąsi jej przemiana nie została zakończona i unicestwienie Królowej odmieni ukąszonego.

Wampiry zostały setki lat temu wypędzone z Podziemia, za próbę przejęcia władzy. W 4 sezonie w odcinku "Bite Me" poznajemy jeden z klanów wampirów, prawdopodobnie największy, gdyż przedstawiona tam Królowa była właśnie tą, która dopuściła się zamachu stanu w świecie demonów.

Wampir paige
Vamg

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.