FANDOM


Charmedtitlelogo12

Triquetra widziana w czołówce.

Triquetra – symbol wykorzystywany szczególnie w religii wikańskiej obrazujący zasadę "Cokolwiek zrobisz, wróci to do Ciebie z potrójną siłą". Często widywana jest też ringtriquetra, wpleciona w okrąg. W religii chrześcijańskiej przedstawiana jako symbol Świętej Trójcy.

"Czarodziejki"

Zupełnie inną interpretację tego oto symbolu widzimy w serialu i komiksie "Charmed".

Historia

Wiele czarownic używało tego znaku w serialu, choć jest to głównie symbol związania Czarodziejek przez moc trzech i czarownic rodziny Warren/Halliwell. Triquetra jest czasami używana jako portal z jednej płaszczyzny lub osi czasu do drugiego, np. w czasie; kiedy Chris i Bianca wracali do przyszłości Phoenix rysowała ten znak na ścianie, lub kiedy Prue, Piper i Phoebe próbowały unicestwić Abraxasa.

Ciekawostki

  • W pierwszym odcinku czwartego sezonu, Paige narysowała Triquetrę na serwetce będąc w klubie P3. (Nie znała jeszcze Czarodziejek.)
  • Triquetra można znaleźć na okładce Księgi Cieni, Tablicy Spirytystycznej i Obroży kota Czarodziejek - Kici.
  • W trzecim sezonie siostry za sprawą demona wysłanego przez Cola znienawidziły się zrywając tym samym Moc Trzech i przez to Triquetra na Księdze Cieni się "rozczepiła".

Galeria

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki