FANDOMTempus to demon najwyższych hierarchii, który potrafił manipulować czasem. Wiadomo o nim, że jest demonem współpracującym bezpośrednio ze Źródłem Wszelkiego Zła. Odgrywany był przez David Carradine.

Opis

Moce i zdolności

Moce demona

Tempus jest bardzo potężnym czarownikiem samego Diabła. Jeśli chodzi o magię czasu Tempus ma w niej o wiele większą moc od Avatarów. Tempus posiada klepsydrę, w której jest mistyczny piasek pozwalający cofać czas o tyle, ile demon zechce - ta moc nazywa się chronokineza. Dodatkowo posiada zdolność teleportacji w płomieniach.

Odporni na moc Tempusa.

Moce Tempusa ocalały Rodrigueza i on wszystko pamiętał, jednak czarodziejki miały deja vu co w końcu doprowadziło do wywnioskowania, kim jest Demon Czasu.
Klepsydra gfb asd vasd ad asd sd adsd as

Klepsydra Tempusa

Jedyną, która pamiętała wydarzenia była Phoebe. Niestety nie pamiętała wszystkiego, ale miała deja vu. Z czasem Piper i Prue też zaczeły sobie przypominać wydarzenia z tego dnia.

Zaklęcie osłabienia i Sposób unicestwienia.

O wichru czasu dajcie mi chyże skrzydła na przetrwanie. Niech dzień dzisiejszy jutrzejszym się stanie.

Natomiast żeby go unicestwić on sam osłabiony musi cofnąć czas tylko tak można go zgładzić co zobaczyliśmy w sezonie 3.


Historia

Tempus został wysłany przez Źródło Wszelkiego Zła w roku 1999 (sezon pierwszy), aby pomóc demonowi zwanemu Rodriguez w unicestwieniu i ostatecznym zamordowaniu Czarodziejek. Za każdym razem, gdy Rodriguez był unicestwiany przez czarownice, Tempus cofał czas, zwracając mu życie i pozwalał naprawiać błędy. Tego demona widzimy w odcinku Deja vu znów od nowa, a słyszymy o nim w sezonach trzecim i ósmy. Czarodziejki osłabiły Tempusa, a później Źródło kazał mu cofnąć czas aby magia nigdy nie wyszła na jaw. Najprawdopodobniej zginą po cofnięciu czasu. Zostaje wspomniany w 8 sezonie co potwierdziło że zginął.