FANDOM


Teleportacja to bardzo często spotykana moc w serialu Charmed, która polega na przemieszczaniu swojego ciała w różne miejsca na świecie, a nawet przemieszczanie się przez różne plany egzystencjalne. Posiadał ją każdy demon w serialu, a nawet jedna z czarodziejek - Paige.

Teleportacje różne

Typy teleportacji

Istnieje kilka rodzajów teleportacji, które różnią się sposobem użycia, efektem wizualnym a także możliwością zasięgu mocy. W ten sposób wyróżniamy najważniejsze teleportacje:

Orbing

Ciało zmienia się w błękitne światła, zwane orbami po czym znika. Orbingiem posługują się takie istoty jak Starsi czy Duchy Światłości. Wyróżniamy tutaj jednak jeszcze drugi typ orbingu tzw. Mroczny orbing używany przez Duchy Ciemności. Jest to jeden z najczęściej występujących sposobów teleportacji w serialu.

Flaming (teleportacja w płomieniach)

Ciało użytkownika pokrywają płomienie, po czym gasną i przemieszczają użytkownika w dowolne miejsce. Jest to jeden z najlepszych sposobów teleportacji. Posiadają ją demony.

Teleportacja w naturze

Moc ta jest ograniczona,można jej użyć na tle natury. Postać staje się jak we mgle i znika.Taką mocą dysponują Nimfy

Teleportacja w dymie

Ciało znika w osłonie dymnej. Tą zdolność widzieliśmy w serialu dzięki Furiom, a także Billie Jenkins, która użyła tego daru poprzez eliksir.

Lśnienie

Ciało przy teleportacji lśni i następnie znika. Taką zdolność posiadają czarownice i demony, m.in. Bractwo Ciernia, a także Belthazor. Jest to moc bardziej rozwinięta niż miganie, można się teleportować nawet międzykontynentalnie.

Przenikanie

Kontur ciała rozmazuje się w święte, a sylwetka znika. Taką zdolność posiadał Cole Turner, a także Richard Montana

Błyszczenie

Kontury ciała błyszczą w postaci cienkich linii i następnie wnętrze ciała znika, na koniec zanikają błyszczące kontury.Taką moc posiadała Seer, Elfy a także Crone

Miganie

Cała sylwetka natychmiast znika. Taką moc posiadają Czarnoksiężnicy.

Objawienie

Cała sylwetka rozjaśnia się energią; użytkownik przypomina zjawę. Taką moc posiadają Czarodzieje.

Portale

Niektóre istoty takie jak Valkyrie czy Grimlock potrafią otwierać sobie portale, czyli pewnego rodzaju magiczne przejścia dzięki którym można dostać się w zupełnie inne miejsce. Tak samo demon Abraxas był w stanie otworzyć portal z planu astralnego do domu sióstr w pierwszym odcinku, drugiej serii.

Teleportacja za pomocą tęczy

Takiej teleportacji używają Skrzaty.

Teleportacja w cząsteczkach

Cała sylwetka zmienia się w cząsteczki, które znikają w miejscu lub unoszą się w górę. Taką moc posiadają Czyściciele i Zankou.

Teleportacja w kuli światła

Sylwetka zmienia się w złote iskry które po chwili łączą się w kulę, która leci w górę.Tego rodzaju teleportacji używają Aniołowie Przeznaczenia

Teleportacja w piasku

Sylwetka zmienia się w piasek, który ulatnia się "porwany wiatrem", pozostaje po niej trochę piasku.Tej teleportacji używał Jeric.

Teleportacja w mrocznej smudze

Sylwetka staje się ostro błękitna z granatowymi światłami. Kiedy dzieje się ta teleportacja na twarzy pojawia się trupia czaszka co oznacza że to teleportacja śmierci.Tą mocą dysponuje Anioł Śmierci i Piper (jako śmierć)

.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki