FANDOM


Telepatia to możliwość do odczytu i transmisji myśli innych. Osoby z ta mocą są znani jako telepaci. Telepatia występuje w formie pozytywnej i negatywnej. W pozytywnej możemy czytać myśli, zaś negatywna jest połączeniem  telepatii i wizji. Telepata pokazuje ofierze najgorsze wydarzenia z jej życia, co powoduje śmierć. Moc ta jest uważana za rzadką. Posiada ją niewiele istot magicznych, choć kilku prawdziwych telepatów zostało pokazanych w serii.

Użycie

  • Poznanie myśli i uczuć innych osób
  • Śledzenie ludzi umysłem
  • Wyczuwanie demonów

Przegląd

Metody

Ta moc może być przekazywana za pomocą rąk, oczu lub wyobraźni. Czarnoksiężnicy, demony i inne magiczne istoty mają tendencję do przekazywania siły przez ręce, na przykład; Litvack, Raynor i Cole Turner (jako źródło). W odróżnieniu od innych czarownic, Christy Jenkins pocierała początkowo skronie, aż psychicznie podłączyła się do kogoś. Później, była w stanie czytać myśli przy niewielkim wysiłku i koncentracji, a czasami jej moc była automatycznie aktywowana, gdy wyczuwała potężne wibracje od kogoś, zwłaszcza od demonów.

Komunikacja

Telepaci mogą komunikować się w różny sposób. Mogą słyszeć myśli innych i wysłać do nich własne. Niektórzy telepaci mogą również w stanie zagrożenia automatycznie wysłać informacje do innych. Ta moc pozwala również odróżniać dobro od zła.

Niektórzy telepaci są w stanie komunikować się i utrzymywać kontakt z ludźmi pomiędzy wymiarami, na przykład; Christy Jenkins i Triada byli w stanie utrzymać ze sobą kontakt we wszystkich wymiarach. Niektórzy użytkownicy mogą mieć bóle głowy, kiedy korzystają ze swojej mocy.

Kopiowanie mocy

Dobrze rozwinięta moc telepatii (lub empatii) może kopiować inną moc. Taka sytuacja zachodzi w serialu kilka razy. Pierwszy raz widzimy to, gdy Phoebe Halliwell kopiuje moc Prue za pomocą empatii (skopiowała moc telekinezy). Zachary również mógł kopiować inna moc. Skopiował m. in. spowolnienie molekularne Piper.

Użytkownicy

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki