FANDOM


BillieTek
Telekineza to zdolność do przemieszczania obiektów za pomocą mocy umysłu. Może być używana za pomocą oczu, emocji i rąk. Była to pierwsza moc Prue Halliwell. Początkowo, gniew był potrzebny by Prue aktywowała swoją moc, ale wkrótce nauczyła się kontrolować ją, i gniew stał się niepotrzebny.

Siła telekinezy

Telekineza została pokazana jako moc o różnej sile, w zależności od jej użytkownika. Chociaż nigdy tego nie pokazano, było powiedziane, że Brianna Warren była w stanie wysłać miecz na setki mil dalej za pomocą telekinezy, co było zaskakującym wydarzeniem dla Prue Halliwell, jej spadkobierczyni. Penny Halliwell pokazuje wielką precyzję i siłę, kiedy otworzyła drzwi dworu podczas przenoszenia sióstr przez zawiłą ścieżkę przed ganek. W czasie pierwszego sezonu, Prue zyskała znaczną ilość mocy i dokładności. W trzecim sezonie, widzimy jak Prue zyskuje ogromny wzrost mocy. Jest w stanie rzucić wieloma demonami przez pokój, używając niewielkiego gestu ręką. W alternatywnej rzeczywistości moc Prue dalej rosła, zmieniając się w potężną falę telekinetyczną, niszcząc ścianę na strychu małym ruchem dłonią.

Za pomocą oczu, rąk oraz w wypadku Walkirii nóg

Telekineza Prue na samym początku miała bardzo wiele ograniczeń. Aktywowała się tylko i wyłącznie przez kontakt wzrokowy, ponadto mogła poruszać przedmiotami tylko w przód i w tył. Gdy moc Prue wzrosła, potrafiła używać jej przy pomocy gestykulacji, nie musiała także skupiać się na przedmiocie, wystarczył lekki ruch ręką aby rzucić demonem przez pokój. Lecz gdy Prue miała związane ręce i nie mogła wykonywać ruchów, wciąż mogła aktywować swą moc za pomocą oczu. W alternatywnej rzeczywistości moc najstarszej czarodziejki wzrosła do tego stopnia, że przeobraziła się w falę telekinetyczną. Prue zniszczyła cały strych przypadkowym ruchem dłoni).

Krótki awans mocy

Przez krótki okres czasu, z powodu mocy empatii, którą wchłonęła od demona za sprawą nieudanego zaklęcia. W odcinku Primrose Empath Prue pokazuje zaawansowaną telekinezę by pokonać Viceresa. Pokazuje także wybuchową część zaawansowanej telekinezy, podobną do tej, której użyła w przyszłości kiedy przez przypadek zniszczyła strych, ale tym razem wysadzała losowe urządzenia w kuchni i kilka części piwnicy. Prue pokazuje także telekinezę zaawansowaną w większym stopniu, kiedy przenosi wszystkie obiekty w pokoju szpitala psychiatrycznego, gdzie lewituje wszystkich ludzi i przedmioty na masową skalę i w szybkim tempie, wyczyn, którego nigdy nie byłaby w stanie dokonać bez mocy empatii.

Moc Telekinezy może też być używana na sobie. Prue Halliwell i Billie Jenkins są podstawowymi przykładami jak tego używać. Prue dzięki mocy telekinezy była zdolna wykonać wiele akrobacji, w czasie walki z demonicznymi zapaśnikami. Prue pierwszy raz użyła swoich telekinetycznych zdolności by zwiększyć siłę jej ciosów, gdy stała się mężczyzną. Użyła ich także podczas swojej słynnej walki z Viceresem, by zyskać nadludzką siłę. Podczas trenowania z duchem światłości Natalie, Prue użyła swojej mocy by wbiec na ścianę. Billie również pokazała takie "koziołki" w pierwszym odcinku sezonu 8 - Still Charmed & Kicking. Telekineza może umożliwić użytkownikowi przeciwstawić się prawu grawitacji nieznacznie, ale nigdy nie było pokazane, by za pomocą tej mocy można by się unosić.Ta moc najprawdopodobniej nie może przerodzić się w lewitację.

Duszenie

Zarówno Wyatt jak i Chris są zdolni, aby telekinetycznie dusić, Chris użył kiedyś tej mocy, by zniszczyć serca trzech Valkyrie, w celu uzyskania ich naszyjników. Dorosły Wyatt pokazał tą umiejętność, gdy chciał zabić Chrisa.

Telekinetyczne odbicie

Kiedy Prue nauczyła się korzystać z telekinezy za pomocą rąk, zyskała ona również umiejętność do telekinetycznego odbijania atakow magicznych. Używała tej umiejętności głównie by odbijać kule ognia, kule energii, energetyczne promienie, a nawet by odbić kilka kul z powrotem na napastnika Ms. Hellfire. Nie należy mylić tej umiejętności z mocą defekcji.

Fala Telekinetyczna

W alternatywnej rzeczywistości Prue otrzymała tą moc w 2009 roku. Jak widać w odcinku Morality Bites, zaawansowana Telekineza jest niezwykle silną i potężną magiczną zdolnością. Jak nazwa wskazuje, jest to wysoce zaawansowana forma jednej z telekinetycznych zdolności. Umożliwia użytkownikowi podnoszenie i manipulację bardzo ciężkich przedmiotów, nawet więcej niż jeden obiekt, a także pozwala wysłać ogromny impuls ciśnienia, który może zniszczyć całą ścianę.

Lista użytkowników

Telematerializacja

Telematerializja to możliwość korzystania z telekinezy do teleportacji obiektów. Prue użyła tej mocy by wypełnić kawę śmietanką.

Lista użytkowników telekinezy

Dobro

Zło

Neutralni