FANDOM


Doctor3

Szaman.

Szamani - niewiele wiadomo o szamanach, z wyjątkiem tego, że szczycą się oni wypędzaniem zła z domostw. Dokładniej ujmując wypędzają zjawy, które powstają ze złej energii unicestwionych demonów i mogą próbować przybierać rzeczywiste kształty. Starsi nie ufają Szamaną, mimo, że Ci klasyfikowani są jak istoty dobre. Ów szamani mają dar Błyszczenia, a także Zdalnej Teleportacji. Posiadają również specjalne różdżki, dzięki którym mogą wykrywać złą energię, a następnie chwytać ją i zamykać we wnętrzu różdżki. Znachorzy często rzucają uroki i czary. Kiedy osądzą kogoś, że jest zagrożeniem, jak np. Czarodziejki w 5 sezonie są w stanie wykorzystać swoją magię by ich unicestwić.

Księga Cieni

Doctor1

Szamani w Księdze Cieni.

Szamani

Niewiele wiadomo na temat Szamanów

Znane jest jednak ich poświęcenie

W wypędzaniu złych zjaw, z czarodziejskich domostw

Korzystają oni z pradawnych, afrykańskich

Rytuałów i sposobów, aby namierzyć zło

A następnie je schwytać i uwięzić.

Aby wezwać Szamana należy...

Zmieszać ze sobą wątrobowca, smoczy

Korzeń i skórę ohydnego węża

I wypowiedzieć zaklęcie...

Wzywamy Cię byś wypędził zło

Byś rozproszył złej energii tło

Przybądź i oczyść nasze siedlisko

Przybądź jeśli jesteś blisko

Ciekawostki

  • Wiele osób twierdzi, że to złe istoty, lecz jest to zdecydowanie nie prawdą! To istoty stojące po stronie dobra, jak zostało powiedziane w serialu.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.