FANDOM


Season 8 Promo

Zdjęcie promujące sezon 8 z trzema głównymi bohaterkami: Holly Marie Combs, Alyssa Milano i Rose McGowan

Ósmy sezon serialu Czarodziejki emitowany był od września 2005 roku do maja 2006 roku i składa się z 22 odcinków. Został wydany na DVD jako box-set oraz zawierał materiały dodatkowe. Został ponownie wydany w 2008 roku jako część pełnej kolekcji DVD serialu.

Streszczenie

Ósmy sezon rozpoczyna się zmianą tożsamości sióstr. Czarodziejki bowiem są już zmęczone wiecznymi walkami z demonami. Wszyscy poza Leo i Victorem myślą, że nie żyją i przychodzą na ich pogrzeb. Piper przyjmuje tożsamość Jenny Bennett (najpierw miała inną) i w pewnym sensie adoptuje Wyatta i Chrisa, Phoebe staje się  Julie Bennett i zastępuje siebie w Bay Mirror, a Paige zostaje Jo Bennett. Najmłodsza z czarodziejek szybko poznaje młodą czarownicę Billi Jenkins, która jest jej podopieczną. Początkująca wiedźma poznaje tajemnicę sióstr Halliwell i postanawia walczyć z demonami za nie, ucząc się wiele rzeczy od nich i od Leo. Czarodziejką jednak zaczyna brakować ich samych. Nie mogą znieść, iż inni widzą je zupełnie inaczej niż wyglądają. Dlatego znów stają sie sobą i zaczynają współpracować z agentem Murphy, który wyjaśnia, że siostry pracują dla nich(co jest oczywiście kłamstwem). Niedługo potem Paige poznaje Henry Mitchella - inspektora. Pomimo pierwszego dość nie miłego spotkania, czarodziejka zakochuje się w nim ze wzajemnością. Póżniej Phoebe poznaje kupidyna Coopa, który został przysłany przez Starszych, a Billii odnajduje w końcu starszą siostre Christy, którą kilka lat wcześniej porwały demony. Gdy Christy przekonuje Billii, iż siostry Halliwell są złe, Phoebe zakochuje się ze wzajemnością w Coopie, a Paige bierze ślub. Wkrótce potem młoda Jenkins staje po stronie straszej siostry i walczy z czarodziejkami. Dochodzi pomiędzy nimi do bitwy, w której tylko ona i Piper uchodzą z życiem. Czarodziejce udaje się cofnąć to wydażenie, a Billii wreszcie rozumie swój błąd i na sam koniec pomaga siostrą zabić Triadę i Christy. Z ostatniego odcinka dowiadujemy się także, iż Coop i Phoebe mieli być razem zgodnie z wolą Starszych. Sezon kończy sie na wpisie sióstr do Księgi Cieni, z którego wiemy, że Piper otworzyła swoja restaurację, Phoebe wydała książkę, a Paige została jednym z najlepszych duchów światłości.

Zapowiedż sezonu

Przygotuj się na niesamowite przeżycia z magicznymi siostrami! Piper (Holly Marie Combs), Phoebe (Alyssa Milano) i Paige (Rose Mcgowan) zmierzą się z największymi wyznaniami w miłości, pracy oraz stawią czoła śmierci, a wszystko po to, aby wypełnić swoje niezwykłe przeznaczenie! Dołącz do nich w walce o uratowanie Leo przed Aniołem Śmierci i powstrzymanie demonów przed przejęciem podziemia. Ostateczny sezon serialu zapewni, że dreszcze nie opuszczą Twojego ciała aż do ostatecznej bitwy. Czarodziejki są gotowe. A ty ?

Obsada

W rolach głównych

Holly Marie Combs jako Piper Halliwell (22/22) 

Alyssa Milano jako Phoebe Halliwell (22/22)

Rose McGowan jako Paige Matthews (22/22)

Kaley Cuoco jako Billie Jenkins  (22/22)

Brian Krause jako Leo Wyatt

W pozostałych rolach

Ivan Sergei jako Henry Mitchell (11/22)

Marnette Patterson jako Christy Jenkins (8/22)

Victor Webster jako Coop (7/22)

Dodatkowe Informacje

Charmed DVD S8 R2.

Okładka DVD (region 2)

 • Charmed DVD S8 R1

  Okładka DVD (region 1)

  Box-set z DVD tego sezonu został wydany 11 września 2007 rok
 • u w regionie 1 (USA, Kanada)  a dla regionu 2 (wszystkie inne kraje) w lutym, marcu i kwietniu 2007 roku. Nie został wydany w Japoni, ale w przeciwieństwie do poprzednich sezonów zawiera materiały bonusowe.
 • Tytuł DVD dla regionu 1 to "Finałowy Sezon" ("The Final Season"). Zwtykły tytuł użyto dla regionu 2 ("the Complete Eight Season").
 • W wydaniu DVD użyto akustyczej wersji piosenki How Soon Is Now?.
 • Okładka regionu 2 różni się od okładki regionu 1 (zdjęcia obok/powyżej).
 • Kaley Cuoco dołącza do serialu jako wiedźma-buntowniczka Billie Jenkins.
 • Czołówka została zmieniona - UŻyto nowych fragmentów dla głównych bohaterek, po czarodziejkach pojawia się Billie Jenkins.
 • Kaley Cuoco przesunęła Brian'a Krause na koniec czołówki.
 • Aktorki odgrywające główne bohaterki, Holly Marie CombsAlyssa Milano i Rose McGowan zastrzegły sobie, że nie chcą się przebierać w różne kostiumy.
 • Trzy główne bohaterki, jak i nowa postać Billie Jenkins pojawiły się w każdym odcinku sezonu.
 • Zarówno pierwszy, jak i ostatni odcinek sezonu ma w nazwie słowo "Charmed".

Szablon:Szablon Galeria box


Odcinki