FANDOM


Czwarty sezon Charmed był emitowany od października 2001 do maja 2002 i składa się z 22 odcinków.
Season 4 Promo 2

Zdjęcie promujące czwarty sezon z trzema głównymi aktorkami; Holly Combs, Alyssa Milano i Rose McGowan

Został wydany na DVD w 2005 roku jako box-set bez żadnych dodatków. Został ponownie wydany jako część kompletnego zbioru w 2008.

Streszczenie

Czarodziejki, współczesne czarownice Phoebe (Alyssa Milano), Piper (Holly Combs) i Paige (Rose McGowan) przeniosą nas do czwartego jeszcze mroczniejszego i ciekawszego sezonu. Zobaczymy w nim między innymi jak Piper i Phoebe radzą sobie z utratą ich starszej siostry, odkrywają istnienie przyrodniej siostry Paige Matthews. Która jest w połowie czarownicą i w połowie duchem światłości, łączy się ona z siostrami Halliwell i odtwarza nową moc trzech, która chroni niewinnych i pokonuje zło. Ale wszystko może zostać utracone, Cole (Julian McMahon) traci swoje demoniczne moce i próbuje odnaleźć się w normalnym świecie. Czy się mu uda?  Leo (Brian Krause) natomiast musi zmierzyć się z przeszłością i tylko on będzie mógł pomóc siostrom w walce, która w przeciwnym razie zniszczy ich wszystkich.

Z intrygującymi postaciami, niesamowitymi efektami specjalnymi i doskonałym superseansem dramatu i humoru sprawi że każdy ekscytujący epizod serialu sprawi że zostanie rzucony na ciebie czar chwytania.

Bohaterowie

Główne postacie 

Powracające postacie

Ciekawostki

 • DVD box-set w tym sezonie została wydana 28 lutego 2006 roku w regionie 1 (USA, Kanada), a dla
  Charmed S4 DVD

  Okładka DVD tego sezonu

  wszystkich innych regionów w listopadzie i grudniu 2005 lub w styczniu 2006 roku. Został wydany w czerwcu i lipcu 2006 r. (w dwóch częściach) w Japonii. Nie zawiera żadnych materiałów dodatkowych, takich jak w poprzednich sezonach.
 • Rose McGowan dołącza do obsady jako Paige Matthews, czyli przyrodnia siostra Piper i Phoebe, po odejściu Shannen Doherty z serialu. Producent Aaron Spelling chciał żeby nie uśmiercać postaci Prue tylko zastąpić ją podobną do Doherty aktorką. Pod uwagę brał Tiffani Thiessen która zastąpiła ją po odejściu z Beverly Hills 90210 oraz Jennifer Love Hewitt. W końcu postanowiono zabić charakter Prue i zastąpić ją dawno straconą młodszą siostrą na rzecz konieczności "nowej twarzy". Charisma Carpenter która bardzo chciała dostać rolę Paige, została później wybrana do zagrania wyroczni w siódmym sezonie.
 • Czołówka ma być w sumie make-over'em z powodu odejścia Shannen Doherty z serii. Alyssa Milano została wprowadzona jako pierwsza, po niej była Rose McGowan, a następnie Holly Marie Combs której przypisuje się as "Piper". Dorian Gregory i Julian McMahon również zamienili się miejscami.
 • Jest to pierwszy sezon który zawiera ponad dwugodzinne rozpoczęcie, w związku z tym zostało stworzone skrócone rozpoczęcie. Pojawia się słowo Charmed 
 • umieszczone w środku Triquetry. Czołówka będzie wykorzystywana w sezonie 5 .
 • Sezon ten jest uważany przez fanów za najciemniejszy. Jest tak z powodu:
 1. Śmierci Prue - najstarszej czarodziejki
 2. Alastora
 3. Przemianę Cola w Żródło
 4. Zostania przez Phoebe Królową Zła

Szablon:Szablon Galeria box

Odcinki