FANDOM


1000px-Group01

Zdjęcie promujące sezon 1.

Sezon 1 był kręcony i emitowany od października 1998 roku do maja 1999 i składa się z 22 odcinków. Pierwsze DVD z sezonem zostało wydane w 2005 roku jako box-set bez żadnych dodatków. Zostało wydane również jako część kompletnej kolekcji w 2008.

Streszczenie

Siostry Halliwell po 6 miesiącach spotykają się w domu babci. Jest im trudno przyzwyczaić się do siebie po takiej rozłące. Często dochodzi do sprzeczek pomiędzy najstarszą Prue i najmłodszą Phoebe. Natomiast średnia siostra zawsze stara się łagodzić spory.

Kiedy siostry Halliwell dziedziczą dom po śmierci babci i odkrywają tajną do tej pory "Księgę Cieni " dowiadują się, że każda z nich posiada unikalną moc. Prue (Shannen Doherty) może przenosić przedmioty siłą woli, Piper (Holly Marie Combs) zatrzymywać czas a Phoebe (Alyssa Milano) przewidywać przyszłość, a z czasem także przeszłość. Indywidualnie każda siostra Halliwell jest silna, ale najsilniejsze są tylko wtedy gdy są razem, ponieważ tworzą Moc Trzech i są w stanie chronić niewinnych oraz unicestwiać zło. Każdy ekscytujący odcinek zawiera nie tylko nadprzyrodzone momenty, ale też zabawne sceny.

Obsada

Główni bohaterowie

Powracające postacie

Tapety

Jeżeli jesteś fanem 1 sezonu na pewno spodobają Ci się nasze tapety związane z serialem:

Uwagi i ciekawostki

 • Jeśli jedna z postaci drugoplanowych nie pojawia się w danym odcinku, jego nazwisko nie pojawia się
  Charmed S1 3D

  Okładka DVD.

  również w rozpoczęciu serialu.
 • DVD box-set z tym sezonem zostało wydane w lutym 2005 r. w regionie 1 (USA, Kanada), a dla innych krajów w maju, kwietniu, czerwcu lub lipcu. Płyta nie zawiera żadnych materiałów dodatkowych, ku wielkiemu rozczarowaniu fanów. Żaden z pozostałych sezonów serialu takie materiały zawiera.
 • Limitowana edycja DVD box-set została wydana z czerwoną pokrywką zamiast fioletowej. Zawierał on także pakiet tarota.
 • Czołówka przeszła kilka zmian w ciągu pierwszych pięciu odcinków. Kolejność głównej obsady została zmieniona, jak również kilka efektów w serialu.
 • Alyssa Milano została wprowadzona przed T.W King i Dorian Gregory po czwartym odcinku, a pozostałe przed jej nazwiskiem.
 • Trzy główne aktorki Shannen Doherty, Holly Marie Combs i Alyssa Milano pojawiły się w każdym odcinku męskie postacie nie.
 • T.W King nie pojawił się w odcinku "That 70's Episode " jednak pojawia się on tam jako dziecko. 
  Unaired Pilot Promo

  Zdjęcie promujące z orginalną Phoebe Halliwell.

 • Dorian Gregory nie pojawił się w odcinku "Thank You for Not Morphing ", "Dead Man Dating " "The Fourth Sister ", "The Truth is Out There... and It Hurts ", "Feats of Clay ", "The Wendigo ", "Which Prue is It, Anyway? " oraz "That '70s Episode ". 
 • W pilotażowym odcinku postać Phoebe grała inna aktorka Lori Rom . Alyssa Milano została obsadzona w roli najmłodszej siostry po tym jak Lori Rom zrezygnowała z serialu z powodu problemów osobistych. Dodatkowo w rolę Andyego Trudeau wcielił się Chris Boyd, ale ostatecznie zastąpił go T.W King. W pierwszym odcinku niektóre sceny z pilotażowego odcinka zostały wycięte, zmienione bądź dodane do przedłużenia go do pełnej transmisji czasu pracy.
 • Postać Darryla Morrisa nie pojawiła się w odcinku pilotażowym.
 • T.W King odszedł z serialu z nieznanych powodów. 

Odcinki