FANDOMPaige Matthews to najmłodsza z Czarodziejek. Żona Henry'ego Mitchella. Paige została adoptowana przez Marka i Helen Matthews, po tym jak jej biologiczni rodzice Patty Halliwell i Sam Wilder zostali zmuszeni do zostawienia jej w pobliskim kościele. Poznała swoje przyrodnie siostry, Piper i Phoebe, po śmierci najstarszej z sióstr Prue

Jako córka czarownicy i ducha światłości, Paige jest czarodziejką z największą ilością darów, w ich skład wchodzą telekineza orbitalna, orbitowanie, uzdrawianie oraz standardowe umiejętności czarownicy: rzucanie zaklęć, tworzenie eliksirów, wyszukiwanie zaginionych osób

Oprócz obowiązków Czarodziejki, Paige wykonuje zadania jako Duch Światłości, a także pracuje w Szkole Magii

Opis

Moce i zdolności

Moce czarodziejki

Moce ducha światłości

Inne moce

W 9 sezonie (komiks) Paige posiadła nową moc: pole siłowe, lecz logicznie rzecz biorąc jest mieszańcem czarownicy z innym magicznym stworzeniem (w jej przypadku duchem światłości) więc nie może posiąść nowego daru czarownicy znaczy to, że jest to po prostu udoskonalenie jej daru orbingu (zapewne) i telekinetycznego orbingu (zapewne) i tak powstał jej nowy dar - tarcza orbingu (przypominająca pole siłowe)

Historia

Życie pozamagiczne

Dzieciństwo i młodość

Paige candle 4

Paige po odkryciu mocy telekinezy orbitalnej.

Paige przyszła na świat 02.08.1977 była córką Patty i jej ducha światłości, Sama. Tuż po urodzeniu została podrzucona pod drzwi zakonu sióstr. Później została adoptowana. Była trudnym dzieckiem, jej rodzice mieli z nią dużo kłopotów. Zginęli w wypadku samochodowym, Paige ocalała tylko dzięki swoim mocom, choć nie miała o tym wówczas zielonego pojęcia.

Zaginiona siostra

Dzięki wypowiedzeniu przez Piper zaklęcia "Zaginionej siostry", do Paige trafia wzmianka o pogrzebie Prue. Paige udaje się na pogrzeb, gdzie poznaje Phoebe i Piper. Phoebe ma wizję, że Paige grozi niebezpieczeństwo ze strony demona, który zabił ich siostrę. Gdy widzi, jak Paige używa swoich mocy, żeby uniknąć śmierci z rąk demona, zaczyna coś podejrzewać. W końcu prawda wychodzi na jaw. Paige nie jest od razu skora, aby pogodzić się z tym kim jest, ale w końcu ulega i postanawia pomagać swoim siostrom w walce ze złem. Tym samym odbudowuje "Moc Trzech".

Życie jako czarodziejka

Sezon 4 (2001/2002)

792px-PaigeSchool

Paige jako nastolatka.

Paige poznaje swe przyrodnie siostry rok przed jej pojawieniem się w serialu. Bywała w klubie, Piper, P3, jednak te nie wiedziały o jej istnieniu. Dopiero po śmierci Prue, odbudowuje Moc Trzech i staje się Czarodziejką. Z początku jest przerażona swej prawdziwej rodziny, lecz błyskawicznie odnajduje w nowej sytuacji plusy. Staje się tym samym podobna do Phoebe z pierwszej serii, która nie miała oporów do używania magii. W odcinku Hell Hath No Fury, Paige wykrada Księgę Cieni z domu sióstr i używa jej do rzucania różnych zaklęć w pracy (np. wywołała bójkę pracowników). Zamieniła się też przypadkiem ciałami z Phoebe. Z początku nie akceptowana przez Piper. Wprowadza się do domu sióstr, czego z początku nie chciała, gdyż akceptowały ją tylko jako czarodziejkę, nie jako siostrę. Zajmuje pokój Prue (wcześniejszy pokój Piper). Mimo jej początkowo niezdarnego charakteru okazuje się świetną wiedźmą, której instynkt nie zawodzi (np. w odcinku Size Matters
Charmed-Still520 004

Paige śpiewa dla swojego chłopaka.

). Podobnie było w przypadku Cola-Źródła. W odcinku A Paige From The Past opowiada siostrom o wypadku, w którym zginęli jej rodzice. Aby wyzbyć się poczucia winy przenosi się w przeszłość. W finale czwartego sezonu, jako jedyna nie chce przyjąć propozycji Anioła Przeznaczenia i wyzbyć się swych magicznych mocy.

Sezon 5 (2002/2003)

5x12-Paige-Tombstone

Grób Paige w alternatywnej rzeczywistości.

W piątym sezonie postanawia rzucić dotychczasową posadę i całkowicie poświęcić się nauce czarów. Kończy się to nawet na przypadkowej zmianie koloru włosów na rudy. Mimo całkowitemu poświęceniu się nauce, nadal nie czuje, że jej wiedza jest na tym samym poziomie, co wiedza Piper i Phoebe. Poznaje w tym czasie demona strachu, Barbasa, który próbował wmawiać jej, że nie jest godna miejsca Prue w Mocy Trzech. Pokonuje jednak swój strach i unicestwia go (oczywiście nie na długo). Przez chwilę nie była również pewna czy dobrze robi żyjąc z siostrami i chciała się wyprowadzić. To właśnie dzięki niej Czarodziejki pokonują Cole'a, który stwarza z pomocą avatarów, alternatywną rzeczywistość. W tym świecie, on i Phoebe są nieszczęśliwym małżeństwem, a Piper poluje na Shaxa, aby pomścić śmierć Prue, lecz Paige zmarła zanim poznała siostry. Tam przekonuje dziewczyny, że jest ich zaginioną siostrą i ostatecznie go unicestwiają. Po raz pierwszy też spotyka swego biologicznego ojca, Sama. W odcinku Baby's first demon jej nowo narodzony siostrzeniec, otrzymuje imiona Wyatt Matthew, po nazwisku ojca i po nazwisku Paige. Podobnie jak jej zmarła siostra Prue, rzuca "Zaklęcie prawdy" na swego partnera, aby dowiedzieć się jak zareaguje na jej magiczne zdolności. W ostatnim odcinku 5 sezonu Paige razem ze swoimi siostrami zostaje zmieniona w boginię mądrości i wojny - Atenę, żeby pokonać Tytanów.

 Sezon 6 (2003/2004)

W szóstej serii nowym duchem światłości zostaje Chris. To dzięki zamianie w Valkyrie znajduje wraz z Phoebe Leo. Paige postanawia po roku zgłębiania się w nauce czarów, powrócić do pracy. Są to jednak prace tymczasowe np. wyprowadzanie psów, bycie sekretarką w "Ritz, Teukolsky" i Ruben,
Darklighter paige

Zła wersja Paige.

praca w przetwórni pomarańczy i opieka nad staruszkami. To podczas tej ostatniej poznaje dwa skłócone "magiczne" rody Montana oraz Callaway. Zaczyna od tej pory spotykać się z Richardem Montaną, którego wcześniej uratowała. Po niedługim czasie wprowadza się do niego, lecz nie na długo, ponieważ rozstają się. W odcinku Witchstock przenosi się do lat 60. Poznaje tam swą (wtedy młodą) babcię Penny oraz jej pierwszego męża (dziadka jej i sióstr) Allena Halliwella. Jest drugą osobą, która dowiedziała się o tym, że Chris jest synem Piper i Leo. W odcinku A Wrong Day's Journey Into Right wyczarowuje dla siebie "pana idealnego". Wraz z Phoebe przedostała się do świata równoległego, gdzie poznała "złą wersję samej siebie".

Sezon 7 (2004/2005)

W siódmym sezonie, Paige pomaga Piper w opiece nad dziećmi. Gdy dowiaduje się, że szkoła magii ma zostać zamknięta przez starszyznę, przekonuje ich, że ta decyzja jest niewłaściwa i zostaje jej dyrektorem. Siostry poznają również agenta Kyle'a Brodyego, który jak się później okazuje, chce zemścić się na avatarach (chcących stworzyć utopię),
20110714122417!7x08-Paige-Kyle

Paige i Kyle w 1930.

którzy, jak myślał, zabili jego rodziców. Wraz z nim zostaje Paige wciągnięta do książki kryminalnej ze Szkoły Magii. Paige zaczyna się z nim spotykać. Wraz z Kylem udaję się w podróż w czasie, gdzie poznają jego rodziców i dowiadują się o niewinności avatarów. Mimo tego Brody zabiera jedną z mikstur unicestwiających. Mężczyzna ginie, zabijając Betę (jedną z avatarów). Po tym zostaje duchem światłości i żegna się z Paige. Po tym jak Leo staje się śmiertelnikiem, zastępuje najmłodszą siostrę w Szkole Magii. Tym samym starszyzna mianuje Paige prawdziwym duchem światłości. Jej pierszym podopiecznym został Mittchell Haines, który nie chciał wykorzystywać swych mocy. Opiekowała się też przyszłym duchem światłości, Joanne, która została zamordowana przez Zankou. Wraz z siostrami nauczyła się projekcji astralnej, której nauczył się Leo od Prue. Po unicestwieniu Zankou, Paige, Piper i Phoebe przybierają nowe tożsamości.

Sezon 8 (2005/2006)

655e2e6ab0 723037 o2

Ślub Paige i Henry'ego.

8x01-PaigeUrn

Pogrzeb Paige.

W ostatniej serii siostry sfingowały własną śmierć i przybrały nowe tożsamości. Paige podaje się za Jo Bennet. Podczas pogrzebu przemieniła się w Janice Dickinson i udawała swą dobrą przyjaciółkę, ponieważ prawie nikt prócz magicznych stworzeń nie podchodził do jej zdjęcia. Mimo, iż zrezygnowała z roli czarodziejki, wciąż nie mogła zmienić swej natury ducha światłości. Jej nową podopieczną została młoda czarownica Billie Jenikins, która szybko poznała tajemnice sióstr i za nie unicestwiała demony. Stała się ich przyjaciółką i zamieszkała z nimi po przeprowadzce Phoebe. W odcinku Rewitched postanawia znów wrócić do dawnej postaci, co poparły jej siostry. Paige ponownie spotyka się ze swoim ojcem, któremu pomogła i J.D'emu, jego podopiecznemu.

Henry and the Twins

Ona i Jej dzieci.

Jej następnym podopiecznym został Speed, przyszły duch światłości. Tak poznała kuratora policyjnego, Henry'ego Mitchella. To dzięki niemu ujawnia swą nową moc uleczania. Zakochuje się w nim i postanawia powiedzieć mu kim jest. Przyjmuje to dość spokojnie, jednak zadawał jej dużo pytań. W odcinku The Last Temptation of Christy, czarodziej Simon Marks prosi Paige o rękę (stali by się wtedy, najpotężniejszą parą na świecie). Walczy z Henrym o jej względy. Ta jednak wybiera kuratora i przyjmuje jego oświadczyny. Poślubia go. Wraz z siostrami postanawiają, że będą musiały zabić Billie, która przeszła na złą stronę przez manipulującą nią siostrę - Christy. Gdy one i siostry Jenkins wpadają na ten sam pomysł, posiądą moc Nicości. Paige ginie razem z Phoebe i Christy. Piper jednak ratuje siostry pierścieniem Coopa. Gdy Billie zrozumiała swój błąd pomaga jej i siostrom ostatecznie pokonać Triadę i Christy.

Konto zgonów

W serialu Paige umierała razy.

Zdjęcie Odcinek Nazwa Odcinka Przyczyna śmierci Powrót do życia
532136848 4x06 A Knight to Remember Jej przeszłe wcielenie rzuciło nią o samochód. Została uleczona przez Leo zanim jej dusza odeszła.
Paige SnowWhite 5x03 Happily Ever After Ugryzła zatrute jabłko.

Piper unicestwiła złą wiedźmę z pomocą mikstury wykonanej przez babcię.

Paige Dead WIT 5x08 A Witch In Time Zabita przez kulę ognia rzuconą przez czarownika Baccarę. Piper z pomocą Leo, wróciła w porę, aby ją ocalić.
Paige Grave Stone 5x12 Centennial Charmed Kiedy Cole stał się Avatarem stworzył nową linię czasu, w której Paige była martwa. Kiedy Phoebe unicestwiła Cola czas został zresetowany.
Paige Dead SS 6x07 Soul Survivor Oddała demonowi swoją duszę w zamian za duszę niewinnego. Po tym, jak Piper i Phoebe unicestwiły demona, jej dusza powróciła.
Paige gets shocked to death with Phoebe 6x08 Sword And The City Zabita przez demona. Leo uleczył ją, zanim jej dusza zdążyła odejść.
Phoebe and Paige killed in IDOP 6x15 I Dream Of Phoebe Demon zażądał od dżinna jej śmierci. Richard zażądał od dżinna, aby Czarodziejki były żywe.
PaigeDeadS7 7x05 Styx Feet Under Została zabita przez demona. Phoebe zawarła z Aniołem Śmierci umowę i w zamian za duszę Paige oddała mu duszę półdemona.
PaigeSeason8 8x21 Kill Billie Vol. 2 Zginęła podczas wybuchu posiadłości, jednak ciała nigdy nie odnaleziono.

Piper, z pomocą pierścienia Coopa, przywróciła ją do życia.

Transformacje

Sezon 4

 • Nastolatkę

Sezon 5

 • Królewna Śnieżkę
 • Super bohaterkę
 • Jessice

Sezon 6

Sezon 7

 • Bestie zabijającą duchy światłości
 • Postać z Robin Hooda

Sezon 8

 • Jo Bennett.
 • Ducha Carol Flowers.
 • Potwora przez magicznego wirusa.

Ciekawostki

 • Paige jako czarownica miała najwięcej chłopaków z czarodziejek.
 • Nieudany eliksir zmienił jej włosy na rude.
 • Paige byłą najbardziej rozhisteryzowana z czarodziejek.
 • Co chwilę spóźniała się do pracy.
 • W jej pracach tymczasowych zawsze były jakieś magiczne istoty.
 • Bardzo często miała inną długość włosów.

Galeria