FANDOM


PiperFreeze
Molekularne unieruchomienie to moc polegająca na zwolnieniu ruchu molekuł, co daje efekt zatrzymania czasu, stąd też potoczna nazwa tej mocy "zamrażanie". Jest to pierwsza i oryginalna moc Piper, choć przez cały serial widzimy ją w wykonaniu innych bohaterów.

Pierwotnie Piper aktywowała tą moc i używała jej gdy była przestraszona lub gdy wpadała w panikę. Z początku wydawać się może, że Piper potrzebuje specjalnego ruchu dłoni aby użyć tej mocy, jednak wraz z serialem można było dostrzec, że mogła używać tylko jednej ręki a w 3 sezonie machnęła plastikową różdżką (kiedy przebrana była za wróżkę na Halloween) i jej moc wtedy zadziałała. Na początku moc Piper miała bardzo wiele ograniczeń: w odcinku z Wendigo dowiedzieliśmy się iż może ona zamrażać tylko w pomieszczeniach i terenach zamkniętych, i wszystko co chce zamrozić musi być w linii jej wzroku. Niebawem jednak zaszły wielkie zmiany w jej mocy. Mogła zamrażać niemal wszędzie i niemal wszystko. Była w stanie zamrażać tylko wybrane obiekty, całe sale i pomieszczenia a także odmrażać poszczególne części ciała.

W 2 sezonie dowiadujemy się, że moc zaawansowanego zamrażania pozwala na dosłowne zatrzymanie molekuł na wielkich terenach, nawet dzielnicach miast. Wiemy również, że Piper już w 4 sezonie była w stanie zamrozić demony tak potężne jak Sykes czy Belthazor (aczkolwiek nie na długo - z powodu ich mocy Dostosowania), natomiast w sezonie 8 spowolniła ruchy członków Triady, ponieważ byli oni zbyt potężni, jednak samo to, że doszło do spowolnienia, świadczy o wielkiej mocy Piper. Użytkownicy mocy: