FANDOM


Przyśpieszenie molekularne to druga moc Piper. Z tego, co Leo powiedział w finale 3 sezonu wnioskować możemy, że Piper jako pierwsza w historii czarownica otrzymała tą moc, choć nie jest to potwierdzone. Moc ta polega na naładowaniu cząsteczek energią do momentu ich rozerwania, co powoduje efekt eksplozji. Jest to bardzo rzadka moc i miało ją w serialu bardzo niewiele osób, ponadto jest to jedna z potężniejszych mocy jakie posiadają Czarodziejki, choć posiada też kilka ograniczeń.

Z początku Piper aktywowała swoją moc, kiedy była zła lub zdenerwowana. Wtedy też nie panowała nad swoim darem i był on niemal nie do opanowania. Z czasem, jednak gdy Czarodziejka nauczyła się używać swojego daru zaczęła być jednym z najpotężniejszych wrogów - demonów. Mogła samodzielnie pokonać bardzo znaczą część przeciwników. Mimo, iż Piper była potężną czarodziejką demony wyższego szczebla uodporniły się na jej moc. Źródło Wszelkiego Zła eksplodowało, ale momentalnie zbierało się z powrotem, natomiast niektóre z demonów zatrzymywały eksplozje na powierzchni własnego ciała, co powodowało ich odepchnięcie w tył. W 8 sezonie jednak moce Piper rozwinęły się do tego stopnia iż wystarczyło potrójne spowodowanie eksplozji na klatce piersiowej Baliela, aby go unicestwić.

Piper nauczyła się także wysadzać poszczególne części ciała demonów i za pomocą niewielkich eksplozji odrzucać swoich przeciwników lub też odbijać kule energii. Warto również wspomnieć, że Piper nie musi mieć przeciwnika na linii oczu, dlatego też kiedy demon znajduje się za oknem, może spokojnie go wysadzić bez uszkodzenia szyby. Niestety kiedy Piper ma związane ręce nie ma dostępu do tej mocy.

Zobacz też