FANDOM


797px-Seamus

Leprechaun Seamus

797px-Paigeseamus

Złoto Leprechaunów

Leprechauny to małe, magiczne stworzenia przynoszące światu szczęście. Oni sami jednak twierdzą, że szczęśnie w nadmiarze może być bardzo nieużyteczne i czasem lepiej mieć odrobinę pecha. Leprechauny żyją w swoim własnym świecie do którego dostać się można tylko przez tęczę.

Ów tęcze są ukryte w niebie, a zwykli ludzie mogą oglądać je tylko wtedy gdy pada deszcz i świeci słońce. Leprechauny mogą wzywać tęcze za pomocą tzw. "shillelaghs", są to pewnego rozaju magiczne różdżki, których nazwa prawdopodobnie pochodzi od nazwy Irlandzkiej miejscowości. Irlandczycy noszą talizmany w kszłtacie ów "lasek", które mają przynosić im szczęśćie.

Głównym zadaniem Leprechaunów jest odwiedzanie ziemi i przynoszenie szczęścia jej mieszkańcom w zależności od ich zasług i dobra jakie czynią. Leprechauny mają pod pewnymi względami wielki, dar ponieważ mogą również zabierać szczęście i przynosić pecha. Do swoich czarów używają magicznego złota (będącego na końcu tęczy).

Demoniczny gad Saleel, uważał, że Leprechauny ze wględu na swoje tchórzostwo i unikanie walki nie zasługują na taki dar i zabijał te stworzenia zabierając ich złoto to przynosiło mu wielkie szczęście.

Moce

Zaklęcia Leprechaunów

Wezwanie tęczy:

Go n-éirí an bóthar laet

tłumaczenie: Niech świetlista droga się wznosi


Przynoszenie szczęścia:

Sláinte is táinte

tłumaczenie: Zdrowie i szczęśćie


Aby odebrać szczęście

Marbhfháisc ort

tłumaczenie: Obręcz na Ciebie

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.