FANDOM


...następną rzeczą jaką pamiętam - Unosiłem się w otoczeniu Duchów Światłości, którzy zaoferowali mi nieśmiertelność i szanse pomocy niezwykłym osobom jak Ty. Nigdy nie sądziłem, aż do teraz kiedy Cię poznałem, że kiedykolwiek z tego zrezygnuje. Teraz chciałbym to wszystko oddać, stać się śmiertelnikiem, założyć rodzinę i zestarzeć się z Tobą.
Leo do Piper.

Leo Wyatt – syn Christophera Wyatta i matki, którego imienia nie poznaliśmy. Został przydzielony jako Duch Światłości dla Czarodziejek i zakochał się w środkowej siostrze - Piper Halliwell. Z czasem poślubił ją i miał z nią trójkę dzieci - Wyatta, Chrisa i Melindę Halliwell.

Będąc Duchem Światłości został Starszym, a później Avatarem, w 2005, Leo zrzucił się z mostu i stał się śmiertelnikiem, aby żyć pełnią życia ze swoją żoną i dziećmi.

Po straceniu skrzydeł Ducha Światłości, Leo często pomagał siostrom w demonicznych problemach, dzięki swojej rozległej wiedzy magicznej. Po tym jak został śmiertelnikiem, Leo stał się dyrektorem Szkoły Magi i wciąż pomagał siostrom.

Opis

Moce i zdolności

Leo turns invisible

Leo staje się niewidzialny (jako Starszy).

Jak każdy duch światłości, Orbing to jedna z mocy które posiada , umie uleczać nawet najgroźniejsze rany. Posiada moc o nazwie Glamouring co pozwala mu zmieniać się w dowolnego człowieka a nawet demona. Jako starszy posiadał wszystkie poprzednie moce a na dodatek miał takie zdolności jak:

Jako Avatar posiadał olbrzymią moc, ale widzieliśmy u niego tylko takie przypadki jak:

Historia

Życie pozamagiczne

Leo urodził się 6 maja, 1924 jako syn Christophera Wyatta i jego żony w San Francisco, California. Kiedy studiował medycynę, poznał swoją pierwszą żonę - Lillian Wyatt i poślubił ją, jednak nie mieli dzieci.

Leo wyuczył się medycyny i zaciągnął się do armii w Stanach Zjednoczonych w czasie II Wojny Światowej. Będąc tam, Leo poznał paru przyjaciół; braci Ricka i Nathana Langa. Poznał także Natalie, która również studiowała medycynę. Rick i Nathan zostali ranni, jednak Leo był zbyt zajęty innymi rannymi, przez co zostali zabici przez wybuch bomby. Leo zmarł w ten sam dzień, w trakcie opatrywania rany żołnierza. Krótko po śmierci Starsi zaproponowali mu zostanie Duchem Światłości na co przystał. Kiedy stał się Duchem Światłości, odwiedził swoją owdowiałą żonę Lillian, pożegnał ją i poprosił by nie opłakiwała jego śmierci i zrobiła krok do przodu.

Życie jako Duch Światłości

Chwila... znałeś babcię kiedy była młoda? Tak, spotkaliśmy się kilka razy kiedy byłem młodym Duchem Światłości.

— Leo mówiący Piper, że znał babcię już wcześniej.

Po tym jak Leo został Duchem Światłości, Leo był bardzo zdenerwowany przez spotkaniem swojego pierwszego podopiecznego. W późnych latach 60', Leo poznał Penny i Allena Halliwell, dziadków Czarodziejek, i otwarcie praktykował z nimi magię, w domu Halliwell, kiedy ten stał się centrum hipisów Ameryki. Został wtedy odwiedzony przez Paige Matthews, czwartą siostrę Halliwell, z roku 2004, która znalazła się tam dzięki założeniu czerwonych butów Penny, które były zaczarowane, aby wracały do właścicielki. Nie wiedząc kim jest Paige, podrywał ją - oferując 'prywatne lekcje' z teleportacji. Paige, która wiedziała że ten poślubił jej siostrę, była zdegustowana i sprowadziła go na ziemię.

Leo obserwował siostry Halliwell odkąd były one dziećmi, czekając na moment, w którym zaklęcie związujące ich moc zostanie złamane. Kilka dni przed śmiercią Penny, kiedy Prue i Piper przechodziły się, rozmawiając o zaręczynach Prue, Piper myślała że nigdy nie znajdzie prawdziwej miłości i jest jej przeznaczone być samotną na zawsze, zderzyła się wtedy z mężczyzną, jeszcze nie wiedziała, że to jej przyszły mąż, Leo, przeprosili się nawzajem i Piper patrzyła jak Leo odchodzi. Gdy przestała Leo wyorbitował.

Kiedy pomógł ocalałym starszym ukryć się przed tytanami oraz przyczynił się do ich odegnania został mianowany na starszego, mimo iż wcale tego nie chciał. Już nie mógł być pomocnikiem czarodziejek ani zbyt często się z nimi widywać. Jeden ze starszych - Gideon zdradził jego przyjaźń i zabił jednego syna, który przybył z przyszłości Chrisa i próbował zabić małego Wyatta. To posunęło Leo do największego okrucieństwa. Zabił kolegę po fachu. Później w jego życiu nie było już tak spokojnie. Miał obsesję na punkcie wybijania demonów i zapewnienia synom bezpieczeństwa. W jego życiu pojawiły się avatary. Przyłączył się do nich z pewnymi oporami. Wraz z nimi stworzył idylię - świat bez demonów. Jednak avatary, żeby utrzymać utopie mordowały ludzi, którzy zakłócili spokój na ziemi. Leo sam wdał się w bójkę z demonami, by czarodziejki cofnęły to wszystko. Udało im się to dzięki Zankou. Leo żył z powrotem jak starszy, jednak później wybrał rodzinę i stał się zwykłym śmiertelnikiem.

Rodzina

489 wedding206
Leo w trzecim sezonie serialu, mimo sprzeciwu starszych, ożenił się z Piper Halliwell. Oboje bardzo się kochali. W piątym sezonie urodził im się pierwszy syn Wyatt. Kiedy Leo został starszym nie mogli już być razem jednak po jakimś czasie, wbrew wszystkim zasadom, urodził im się drugi syn Chris. W końcu Leo, mając do wyboru rodzinę lub moc, wybrał rodzinę i został śmiertelnikiem. Wiemy, że na końcu serialu urodziła mu się jeszcze córeczka - Melinda.       

Galeria