FANDOMSzablon:C był agentem federalnym dla Bezpieczeństwa Narodowego Stanów Zjednoczonych. W przeciwieństwie do większości śmiertelników, Kyle posiadał obszerną wiedzę o świecie magii, szczególnie o wiedźmach i Avatarach. Później spotykał się z Paige Matthews. Został zabity przez Betę, próbując powstrzymać utopię. Starsi doszli do wniosku, że zrobił dużo dobrego w swoim życiu i zaproponowali mu bycie duchem światłości. Po odrodzeniu nie spotykał się już nigdy z Paige.

Historia

Wczesne życie

Kyle Brody urodził się w 1975 roku. Był jedynym dzieckiem Jacka i Ruth Brody. W wieku 6 lat, Kyle został odwiedzony przez samego siebie i swoją przyszłą dziewczynę, Paige Matthews. Kyle jednak myślał, że to jego zmyśleni przyjaciele. W święta Bożego Narodzenia, 1981, Kyle dostał książkę, śnieżną kulę i kostkę Rubika. Trzy dni później jego rodzice zostali zamordowani przez Demony Szybkości, jednak przez długi czas wierzył, że to Avatarzy są za to odpowiedzialni. Gdy był nastolatkiem obwiniał się za śmierć rodziców, odtrącał pracowników socjalnych i oficerów policyjnych, nie chciał z nikim związywać głębszych relacji. Poświęcił połowę swoje życia na zbieraniu informacji o Avatarach.

Poznanie Paige i sióstr

Kyle pojawił się pierwszy raz w San Francisco, aby pomóc Darrylowi i Sheridan w sprawie sióstr Halliwell. Kyle uprzedził ich, że wie o siostrach dużo. Wiedział w jakiś sposób, że są wiedźmami - domyślił się z akt policyjnych.
633px-7x04-Kyle

Kyle zdemaskował siostry w jaskini, gdzie zaatakował je Kapitan Black Jack Cutting i jego piraci, gdy Piper wysadziła fontannę. Inspektor Sheridan przyłapała ich na gorącym uczynku, jednak Kyle wbił jej strzałkę usypiającą, kazał im ratować swoją siostrę i powiedział, że on sam potrzebuje ich pomocy, a w zamian zajmie się Sheridan.

Tydzień później pomógł siostrą, gdy Piper została Aniołem Śmierci i sprawa jej śmierci była niewyjaśniona. Kyle podał informację w mediach, że była to tajna misja rządowa.

Obsesja na punkcie Avatarów

Kyle spędził dużą część swojego życia nie wiedząc jakie stworzenia zabiły jego rodziców obwiniając się za ich śmierć. Później wierzył, że tymi stworzeniami były Avatary, starożytna rasa magiczna, chcąca zatrzymać walkę pomiędzy dobrem, a złem i wprowadzić nowy porządek świata. Kyle był jedynym śmiertelnikiem, który był w posiadaniu ostatniego eliksiru, który mógł zabić Avatary. Te stworzenia przywiodły go do Czarodziejek, zachował ich sekret w zamian za pomoc. Kiedy Piper i Phoebe, Leo i Darryl byli ostrożni w stosunku do ekstremalnych metod Brodyego, Paige nie zauważyła jego obsesji i zakochała się w nim. Kyle później dowiedział się, że popełnił błąd i demonami odpowiedzialnymi za śmierć jego rodziców są Demony Szybkości. Kyle dowiedział się również, że Demony polują na Aniołów Stróżów, przejmujących ich i wykorzystując je do pokonania Avatarów. Kyle i Paige planowali by jego Anioł Stróż był przynętą dla Sarpedona, jednak demon wybrał Anioła Paige. Kyle został schwytany i przetrzymywany, skąd został później uratowany przez Paige.

Podróż w czasie

Piper: „Kyle, czekaj, posłuchaj co mówię.
Kyle: „Nie! Ty nic nie rozumiesz! To był ostatni eliksir. Nie masz pojęcia co właśnie zrobiłaś.
— Kyle po próbie zabicia Leo.

Po próbie zabicia Leo. Phoebe zaproponowała by Kyle i Paige cofnęli się w czasie żeby dowiedzieć się, co się stało w noc, gdy rodzice Kyle'a zostali zabici. Na początku był niechętny do tego pomysłu, martwiąc się, że Avatarzy zmanipulują jego przeszłością, jednak Leo powiedział mu, że nie mogą i że byłby pierwszym, który by to zauważył. Leo otworzył portal i Kyle z Paige weszli do niego. Przenieśli się do miasta w 1981 roku. Kiedy szli Kyle wspomniał, że to nie zdarzyło się w tym miejscu i wezwali taksówkę, z której jego matka wychodziła i zemdlała na jego widok.

Kyle zabrał Paige i swoją matkę do Uniwersytetu Kolumbii, gdzie pracował jego ojciec, z którego akurat wychodził. Paige przedstawiła Kyle jako Kevina Matthews by ukryć jego tożsamość. Kyle rozmawiał ze swoją młodszą wersją o rzeczach, które dostał na święta.  Kyle chciał zmienić przyszłość, jednak nie z tego powodu znaleźli się tam i nie mógł niczego zmienić. Jego rodzice w porcie
633px-7x11-KyleKyle

Kyle ze swoją młodszą wersją.

przyglądali się starożytnym artefaktom. Myśleli, że były to lecznicze balsamy Egipcjan, jednak były to eliksiry unicestwiające Avatary.

Młodszy Kyle rozmawiała z Paige i starszym Kylem mówiąc, że są zmyślonymi przyjaciółmi. Starszy Kyle przyglądał się swoim rodzicom i zauważył jak Demony Szybkości ujawniły się. Zabiły wszystkich pracowników i rodziców Kyle. Niszcząc przy tym wszystkie, a tak przynajmniej myślały demony, eliksiry, które były im potrzebne.

Śmierć

Paige, to nie Twoja wina. Teraz rozumiem, że moje życie musiało się skończyć tak jak się skończyło. To było moje przeznaczenie, podobnie jak to, że mieliśmy się spotkać...
—Kyle po swojej śmierci.

Nawet po udowodnieniu, że to nie Avatary zabiły rodziców Kyle, wciąż myślał, że są źli. Znalazł stronę o Starszych w Księdze Cieni i wzywał ich, jednak został ściągnięty przez Zankou do swojej groty. Zankou obiecał, że pomoże Kyle zabić Avatarów, ponieważ obydwoje nie chcieli utopii. Kyle zgodził się na to. Zankou zabił Demony Szybkości, które zabiły rodziców Kyle'a. Zankou dał Kylowi kryształ paranoi, aby przestraszyć siostry wizją utopii. W tym czasie Piper i Paige zabijają demony w podziemiach, zbliżając się do Kyle'a. Zankou rzucił go o ścianę, by wyglądało na to, że został porwany. Leo uleczył go w rezydencji, a Piper myślała, że Kyle może być zdolny do współpracy z Zankou, by powstrzymać Avatary.

Leo powiedział reszcie Avatarów, że siostry są gotowe do zmiany. Kyle pożegnał się z Paige i zasiał w niej paranoję. Wrócił do swojego mieszkania, gdzie Zanku czekał na niego i przeniósł go do podziemi, by nie dosięgnął ich efekt zmian. W szkole magii paranoja przeszła z Paige na resztę sióstr. Avatary i Czarodziejki zaczęły tworzyć utopię, powodując, że wszystkie żywe istoty na świecie zasypiały. Im bardziej paranoja rosła w siostrach, tym bardziej bały się zmiany. W podziemiach demony i Zankou planują pomóc Kylowi zabić Avatara - Betę. 

Zankou, przebrany za Betę poszedł do Paige oraz Piper i powiedział im, że Kyle wciąż nie śpi jak reszta ludzi. Paige przniosła się do jego mieszkania, a w tym samym momencie demon zaatakował Piper, a Zankou przestał udawać Betę. Kyle powiedział Paige, że to Beta sprawiła, że nie śpi. Paige wezwała Betę, a Kyle rozbił kryształ paranoi niszcząc jej efekt i rzucił w Betę eliksirem, a ona strzeliła w niego elektrokinezą, eliksir upadł na ziemie, roztrzaskując się i zabijając Betę. Paige trzymała Kyle'a, który umierał. Powiedział jej, aby nie była zła o to co zrobił i że nie chciał kończyć tego w ten sposób. Paige wezwała Avatary i zażądała, aby cofnęły czas przez śmiercią Kyle i Bety. Avatary uśpiły Paige, kiedy Kyle leżał tam, martwy.
7x13-KylePaige

Duch Światłości

Po jego śmierci, Starsi doszli do wniosku, że zrobił w swoim życiu dużo dobrego i mianowali go Duchem Światłości. Paige poszła do mieszkania Kyle'a i zaczęła płakać. Kyle orbitował za nią i zaczął tłumaczyć, że to nie wina Paige i że jego życie było przeznaczone, aby się tak skończyło. Powiedział Paige, że pewnego dnia znów się spotkają. Pocałował ją i wyorbitował. Kiedy jest w domu Kyle'a, widzimy Paige podnoszącą śnieżną kulę Kyle, którą dostał na święta 1981. Po tym zdarzeniu już nigdy się nie spotkali.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.