FANDOM


GramsWithSpellbook

Penny trzymająca swoją księgę zaklęć.

Księgi Cieni to magiczne księgi należące do wiedźm, zawierające zaklęcia, przepisy na eliksiry, uroki, informacje, opisy doświadczeń z przeszłości i ogólne wzmianki o magicznych istotach. Według zasady, wymyślonej przez Starszych, duchy światłości mają obowiązek poinformować swoich podopiecznych o konieczności przechowywania księgi w bezpiecznym pokoju świątynnym, jednak Leo Wyatt nie przedstawił tej zasady Czarodziejkom. Najważniejszą i najpotężniejszą istniejącą księgą jest Księga Cieni należąca do rodziny Halliwell. Założona w XVII wieku przez Melindę Warren księga, pisana i uzupełniana przez wieki zawiera mnóstwo informacji i mocy. Złym odpowiednikiem Księgi Cieni jest Grimuar.

Dodatkowe Informacje

  • Niektóre wiedżmy mają swoją własną, podręczną księgę zaklęć oprócz rodzinnej Księgi Cieni, jak na przykład Penny Halliwell.

Zobacz Także

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki