FANDOM


Kryształy to zespoły naturalnie połączonych ze sobą minerałów posiadające magiczne właściwości. Czarodziejki dośćczęstoich używały do zamykania demonów w tzw. kryształowej klatce.

1000px-Pyrite crystals

Użycie

Kryształy po raz pierwszy zostały użyte przez Prue w celu schwytania Belthazora. Użyła Księgi Cieni jako przynęty. Oczywiście Cole został uwięziony jednak kryształy nie ukazały jego demonicznej postaci. Prue pobłogosławiła kryształy w ten sposób że byłe połączone i kryształ który miała w P3 świecił się to był znak że pułapka działa.

Jednak aby zamknąć kogoś w klatce kryształy muszą być odpowiednio ułożone w pięciokąt foremny cztery z kryształów muszą być ułożone w kierunku czterech stron świata a piąty na ich wierzchołku (połączone wierzchołki utworzyłyby pentagram).

By kryształ miał odpowiednią moc trzeba go pobłogosławić krwią i zaklęciem. Kryształy można ustawić na większą lub mniejszą moc widzimy to gdy Paige przesadziła i demony zostały unicestwione przez klatkę.

Uwięzienie w klatce

  • Uwięzienie w klatce nie pozwala na wydostanie się w żaden sposób oprócz zabrania kryształu z zewnątrz.
  • Nawet Źródło nie mogło wydostać się z klatki jednak gdy ukradł moc Paige wyorbitował jeden z kryształów i klatka straciła moc. Jednak bez orbitingu był bezsilny – klatka odbijała rykoszetem jego kule ognia.
  • Kryształowa klatka mogła też zapewnić bezpieczeństwo konkretnej osobie nie wpuszczając nikogo do środka i odbijając ataki.
  • Gdy czarodziejki zostały uwięzione w klatce ponieważ podczas niebieskiej pełni zmieniały się w bestie zabijające duchy światłości Paige wyorbitowała kryształ. Więc możemy stwierdzić że są odporne na złe czary a dobre nie.
  • Za pomocą kryształów można także torturować demony- specjalistką w tej dziedzinie była Paige.
  • Kryształy mogą też ochraniać budynek – czarodziejki rozłożyły je wokół swojego domu.

Ciekawostki

  • Uwięziony w klatce zostaje porażony prądem co uniemożliwia ucieczkę.
  • Klatka przy odpowiednim "błogosławieństwie" nie wypuszcza ani nie wpuszcza mocy.

Galeria

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki