FANDOM  • Nie wiem czy Phoebe kiedykolwiek myślała o mnie, jak o przyjaciołce, ale ja zawsze tak o niej myślałam.
    Elise o swoim stosunku do Phoebe

Elise Rothman była redaktorką i szefową gazety "The Bay Mirror", w której Phoebe Halliwell prowadziła swoją kolumnę z poradami. Mimo, że Elise wydawała się trudna w obyciu i jasno trzymająca się swoich zasad, w głębi ducha była inteligentna i opiekuńcza. Była bardzo związana z Phoebe . W ósmym sezonie, kiedy czarodziejki uznano za zmarłe, powiedziała Julie Bennett, że Phoebe była dla niej jak najlepsza przyjaciółka i córka, której nigdy nie miała. Jak się póżniej okazało, była przyjacielem wspomnianym w odcinku Morality Bites w Sezonie 2, rzekomo zamordowanym przez Cal'a Greene'a, chociaz we właściwej rzeczywistości, została tylko poturbowana. Elise była jednym z niewielu śmiertelników, którzy znali sekret sióstr Halliwell, po czym nie tylko to zaakceptowała, ale też okazyjnie pomagała czarodziejkom.

Historia

Elise: "Najlepsza przyjaciółka, jaką kiedykolwiek mogłam sobie wymarzyć."

Phoebe (jako Julie): "To takie miłe."

Elise: "Była najlepsza. Będę za nią szalenie tęsknić."

— Elise pokazuje swoje uczucia wobec Phoebe.

Kiedy po raz pierwszy pojawiła się w serialu, jej ówczesna felietonistka Karen Young chciała ją zabić, pod wpływem demona. Elise była gotowa zwolnić ją, choćby za jedną niegotową kolumnę, nawet z powodu choroby, więc Phoebe przejęła obowiązki Karen i dokończyła jej kolumnę. Potem Karen powiedziała Elise prawdę, ta zwolniła ją i zatrudniła Phoebe na jej miejsce. W stosunku do Phoebe Elise okazała sie być zdecydowanie bardziej ustępliwa, a w jednym odcinku wzięła dzień wolny i zostawiła wszystko na głowie Phoebe. Czarodziejka była kompletnie przytłoczona, ale podołała zadaniu. To pokazało Phoebe, że ogrom i trud pracy, oraz stres jaki się z nią wiąże może być częściowo przyczyną trudnych relacji Elise z innymi pracownikami gazety.

W 2005 roku, kiedy Czarodziejki upozorowały swoją śmierć, Elise pokazała, że Phoebe była jej bliska nie tylko jako pracownik, ale też jako najlepszy przyjaciel, jakiego kiedykolwiek miała.

5x22-12

Odkrycie sekretu Phoebe

EliseComics

Elise w komiksie

W 2008 roku Elise padła ofiarą Cal'a Greene'a. Poinformowała Mikę, publicystkę z "The Bay Mirror", że Cal Greene - mężczyzna, z którym się spotyka, ma problemy z opanowaniem gniewu i brutalnie atakuje kobiety. Mężczyzna prawie zabija Mikę, jednak Paige Matthews uzdrawia ją w ostatnim momencie. Phoebe chce go zabić, jednak siostry uspokajają ją. Paige przemienia się w Cal'a i razem z siostrami rzuca na Elise zaklęcie, które sprawi, że wygląda na pobitą. Phoebe pokazała atak na żywo w Internecie. Nathaniell Pratt
9x06-EliseRothman

Przemiana Elise

postawił Cal'owi Greene'owi zarzuty. Ten plan wymagał od Phoebe ujawnienia się przed Elise. W odcinku "Cupid's Harrow", Elise 

pojawia się pierwszy raz od momentu poznania sekretu Phoebe. Mówi Phoebe, że jeszcze oswaja się z istnieniem magii, ale chwilę później towarzyszy jej w podróży do przeszłości Coop'a .

Podczas magicznej przemiany w "The Old Witcheroo", Elise mówi Piper, że cała jej gazeta pisze o współczesnej magii. Elise dołącza do rodzinnego spotkania zwołanego przez Piper. Dyskutują, co powinni zrobić, aby naprawić

Discussion

Elise pierwszy raz dołącza do dyskusji o magii.

sytuację. Elise pomaga siostrom zatuszować 
Elise and phoebe

Elise pomaga Phoebe w szukaniu czegoś o przeszłosci Coop'a

Fakt, że dłużej nie mają aktywnych mocy, ale używają mocy naturalnych. Pomaga Henry'emu udekorować drzwi rezydencji Halliwell'ów, nadając im magiczny wygląd, który będzie pasował do magicznej dzielnicy.

Życie Uczuciowe

Poślubiła i wzięła rozwód z James'em L.Connors'em. W odcinku "Scry Hard" była widziana na randce 

Elise dancing

Elise tańcząca w P3.

z Richardem Dillard'em, który miałby kierować gazetą w razie nieobecności Elise. Ale ponieważ był na randce z Elise, to Phoebe musiała zająć się wydaniem wieczornym. Stała się trzecim "kołem ratunkowym" Elise w razie gdy ona i Richard bedą chorzy.

W odcinku "Chris Crossed" zrozumiała, że koncentrowała się tylko i wyłącznie na swojej karierze, co sprawiło, że nie miała praktycznie życia romantycznego i, że kariera jest jedyną rzeczą, która jej sie w życiu udała. To mogło być powodem jej rozwodu (mimo to miała swojego byłego męża za głupka). Wyjaśniła to Phoebe, bo nie chciała, by ta skończyła tak jak ona, bardzo żałowała ze do tego dopuściła.

Wygląd

Elise ma krótkie, jasno brązowe włosy, stajace się z serii na serię bardziej kasztanowe i dłuższe. Jako, że jest szefową gazety, prawie zawsze ubiera się elegancko i uroczyście. Podczas czytania ubiera okulary.

Tymczasowe Moce

Podczas magicznej przemiany w odcinku "The Old Witcheroo" Elise otrzymała moce, pozwalające jej pobudzać rośliny do życia. Tym sposobem powiększyła bukiet Phoebe, tak, że pasował do wazonu, lub przystroiła drzwi rezydencji Halliwell'ów.

Eliseflowers

Elise używająca mocy.         

Uwagi

  • Pojawienie się w 23 odcinkach (zarówno w 5 jak i 6 sezonie), sprawiło, że Elise stała sie postacią okresową.  Pojawiła się w większości (zaraz po Wyatt'cie) odcinków Czrodziejek. Pojawiła się w większej liczbie odcinków niż Billie JenkinsAndy Trudeau , Dan czy Jenny Gordon.
  • Obecnie Elise jest jedną z dwóch śmietelników w komiksie "Czaordziejki" , którzy wiedzą o sekrecie sióstr Halliwell (drugim jest Darryl Morris)

Za Kulisami

Rebecca Balding zagrała również ciotkę Jackie w odcniku "The Fourth Sister" w Sezonie 1.

W "Czarodziejkach"

Elise wystąpiłą łącznie w 23 odcinkach serialu i 6 komiksach "Czarodziejki".

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.