FANDOM


2x16-darklighter

Duch Ciemności

Kusza as s a s sa

Alec z kuszą

Duchy Ciemności to zupełne przeciwieństwa Duchów Światłości. Są to złe istoty mające na celu całkowite wytępienie Białych Promieni. Nazywać je można Zwiastunami Mroku, Duchami Ciemności.

Moce i zdolności

Duchy Ciemności jako, że są zupełnymi przeciwieństwami Duchów Światłości mają podobne moce, są nimi: czarny orbing (nazywany czasem orbigiem mrocznym), glamouring, dotyk śmierci, unoszenie, kule energii a także potrafią wyczuwać swoje ofiary. Ponadto Duchy Ciemności są w stanie przyzywać przedmioty (aportacja) i materializować swoją kuszę i tak wyróżniamy:

  • Kuszę mroku, którą posiadają zwykłe Duchy Ciemności ze szczebla Assasynów,
  • Kusze Erebu, którą posiadają Tropiciele,

[1]

Rodzaje

  • Zwykłe Duchy Ciemności ze szczebla Assasynów zajmują się mordowaniem Duchów Światlosci
  • Mordercy dusz to najsłabsze z Duchów Ciemności, zazwyczaj nawet nie posiadające kuszy. Tropią oni śmiertelników, którzy po śmierci mają zostać mianowani Duchami Światłości i namawiają ich do samobójstwa.
  • Tropiciele, najsilniejsze z Duchów Ciemności. Są najbardziej wytryzmali na moce czarownic. Tropią najbardziej znaczące Duchy Światłości i mordują je.

[2]

Księga Cieni

  • Przyzwanie Ducha Ciemności: Ixo Mende Layto Sempar
  • Duchy Ciemności zwykle nie są zbyt potężne tak wiec jest wiele sposób ich unicestwienia. Można zrobić to zaklęciem, prostym wywarem lub mocą czarownic. (Piper była w stanie wysadzać Duchy Ciemności). Podobnie Duchy Ciemności w serialu były unicestwiane ich własnymi strzałami, za pomocą Athame lub kul energii.

 Pół-duch ciemnosci

W 21 odcinku 1 sezonu jest mowa o tym, że niektóre duchy ciemnosci szerzą zło rozmnażając się ze Śmiertelnikami przez co powstają pół-duchy ciemnosci. Przykładem tego jest mroczna strona Paige pokazana w ostatnim odcinku 6 sezonu. Miała one moce ducha ciemnosc łącznie z kuszą oraz tel. orbing.