Fandom

Charmed Czarodziejki Wiki

Czarodziejki Wiki:O nas

837stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0
Small triquetra.png
Czarodziejki Wiki to internetowa encyklopedia wiedzy na temat serialu Czarodziejki, którą każdy może redagować.

Cele

Nasz projekt ma na celu:

 • Przybliżanie czytelnikom informacji na temat serialu Czarodziejki,
 • Stworzenie zgranej, aktywnej społeczności,
 • Stworzenie społeczności, w której każdy może wykazać się swoimi umiejętnościami edytorskimi, redaktorskimi i innymi,
 • Informowanie na bieżąco wszystkich fanów z nowościami ze świata serialu,
 • Pomoc początkującym edytorom w tworzeniu jak najlepszych artykułów,
 • Stworzenie zakątka społeczności, w którym każdy może mieć szansę na podzielenie się swoimi poglądami.

Przynależność

Dlaczego powinienem dołączyć do Czarodziejki Wiki?

Nasz zasób informacji o serialu jest w całości napisany, utrzymywany i aktualizowany przez takie osoby jak Ty. Czarodziejki Wiki jest zależna od użytkowników. Jako wieloaspektowe miejsce z silną społecznością, będąc częścią Czarodziejki Wiki możesz doznać jedynie pozytywnych doświadczeń.

Co mogę robić na Czarodziejki Wiki?

Wielu użytkowników zastanawia się, co może robić lub w jaki sposób jest w stanie pomóc Czarodziejki Wiki. Na szczęście istnieje wiele różnych działań i zadań, które możesz wykonać.

 • Poprawić i/lub pisać artykuły: Jako że Czarodziejki Wiki to encyklopedia wiedzy, można powiedzieć, że artykuły są przedmiotem działalności serwisu.
 • Wyrazić swoje poglądy na blogu: Pisanie blogu to dobry sposób, aby wyrazić swoją opinię na temat serialu bądź samej społeczności.
 • Czatować z innymi członkami społeczności: Możesz rozmawiać w czasie rzeczywistym z innymi członkami społeczności na czacie.
 • Zadawać i odpowiadać na pytania na forum: Na funkcjonującym tutaj forum możesz zadać i odpowiadać na różnego rodzaju pytania związane z wiki i jej działalnością.

Jakie są zasady na Czarodziejki Wiki?

Format serwisu pozwala na edycję każdemu użytkownikowi, nawet temu niezarejestrowanemu. W związku z tym istnieją pewne zasady i wytyczne korzystanie z wiki. Nasze zasady można znaleźć tutaj.

O nas

Kto i kiedy założył Czarodziejki Wiki?

Czarodziejki Wiki została założona 01 września 2008 roku przez użytkownika Severina Andrewsa, który rok później, 25 listopada 2009 zakończył swoją działalność na wiki, pozostawiając ją w znaczny sposób zaniedbaną. Wiki nie posiadała formalnego administratora aż do 05 lutego 2012, kiedy to adoptowała ją użytkowniczka Talho, która utworzyła nową załogę administratorów, a sama odeszła rok później, 25 kwietnia 2013.

Kto jest liderem lub webmasterem Czarodziejki Wiki?

Będąc częścią Wiki, Czarodziejki Wiki nie ma i nigdy nie będzie mieć osoby, która sprawuje formalną władzę i podejmuje decyzje bez konsultacji ze społecznością. Decyzje wspólnotowe są obowiązkiem wszystkich członków społeczności i podejmowane są w drodze konsensusu poprzez dyskusję. Jednakże, w celu zachowania porządku, Czarodziejki Wiki ma grupę administratorów, którymi są doświadczeni członkowie serwisu.

Kto jest odpowiedzialny za wygląd Czarodziejki Wiki?

Jako że Czarodziejki Wiki nie jest prowadzona i obsługiwana przez jedną osobę, nasuwa się pytanie, kto jest odpowiedzialny za wygląd i atmosferę tego miejsca. Otóż cała lokalna społeczność ma poniekąd swój wkład w wygląd wiki, który zostaje dostosowywany przez lokalnych administratorów. Obecny motyw został zaprojektowany przez użytkownika Dawid2, łącznie układem strony głównej.

Kontakt

 • Jeśli chcesz skontaktować się z administratorem bądź konkretną osobą na Czarodziejki Wiki, możesz zostawić wiadomość na jego, bądź jej tablicy wiadomości.

Zobacz też

Najważniejsze strony na Czarodziejki Wiki:
Organizacja: O nasAdministratorzyPortal społecznościRedakcjaPomocZasady
Złóż wniosek o: UprawnieniaWspółpracę
Projekty: Fanon

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki