FANDOM


Small triquetra
Czarodziejki Wiki to internetowa encyklopedia wiedzy na temat serialu Czarodziejki, którą każdy może redagować.

Cele

Nasz projekt ma na celu:

 • Przybliżanie czytelnikom informacji na temat serialu Czarodziejki,
 • Stworzenie zgranej, aktywnej społeczności,
 • Stworzenie społeczności, w której każdy może wykazać się swoimi umiejętnościami edytorskimi, redaktorskimi i innymi,
 • Informowanie na bieżąco wszystkich fanów z nowościami ze świata serialu,
 • Pomoc początkującym edytorom w tworzeniu jak najlepszych artykułów,
 • Stworzenie zakątka społeczności, w którym każdy może mieć szansę na podzielenie się swoimi poglądami.

Przynależność

Dlaczego powinienem dołączyć do Czarodziejki Wiki?

Nasz zasób informacji o serialu jest w całości napisany, utrzymywany i aktualizowany przez takie osoby jak Ty. Czarodziejki Wiki jest zależna od użytkowników. Jako wieloaspektowe miejsce z silną społecznością, będąc częścią Czarodziejki Wiki możesz doznać jedynie pozytywnych doświadczeń.

Co mogę robić na Czarodziejki Wiki?

Wielu użytkowników zastanawia się, co może robić lub w jaki sposób jest w stanie pomóc Czarodziejki Wiki. Na szczęście istnieje wiele różnych działań i zadań, które możesz wykonać.

 • Poprawić i/lub pisać artykuły: Jako że Czarodziejki Wiki to encyklopedia wiedzy, można powiedzieć, że artykuły są przedmiotem działalności serwisu.
 • Wyrazić swoje poglądy na blogu: Pisanie blogu to dobry sposób, aby wyrazić swoją opinię na temat serialu bądź samej społeczności.
 • Czatować z innymi członkami społeczności: Możesz rozmawiać w czasie rzeczywistym z innymi członkami społeczności na czacie.
 • Zadawać i odpowiadać na pytania na forum: Na funkcjonującym tutaj forum możesz zadać i odpowiadać na różnego rodzaju pytania związane z wiki i jej działalnością.

Jakie są zasady na Czarodziejki Wiki?

Format serwisu pozwala na edycję każdemu użytkownikowi, nawet temu niezarejestrowanemu. W związku z tym istnieją pewne zasady i wytyczne korzystanie z wiki. Nasze zasady można znaleźć tutaj.

O nas

Kto i kiedy założył Czarodziejki Wiki?

Czarodziejki Wiki została założona 01 września 2008 roku przez użytkownika Severina Andrewsa, który rok później, 25 listopada 2009 zakończył swoją działalność na wiki, pozostawiając ją w znaczny sposób zaniedbaną. Wiki nie posiadała formalnego administratora aż do 05 lutego 2012, kiedy to adoptowała ją użytkowniczka Talho, która utworzyła nową załogę administratorów, a sama odeszła rok później, 25 kwietnia 2013.

Kto jest liderem lub webmasterem Czarodziejki Wiki?

Będąc częścią Wiki, Czarodziejki Wiki nie ma i nigdy nie będzie mieć osoby, która sprawuje formalną władzę i podejmuje decyzje bez konsultacji ze społecznością. Decyzje wspólnotowe są obowiązkiem wszystkich członków społeczności i podejmowane są w drodze konsensusu poprzez dyskusję. Jednakże, w celu zachowania porządku, Czarodziejki Wiki ma grupę administratorów, którymi są doświadczeni członkowie serwisu.

Kto jest odpowiedzialny za wygląd Czarodziejki Wiki?

Jako że Czarodziejki Wiki nie jest prowadzona i obsługiwana przez jedną osobę, nasuwa się pytanie, kto jest odpowiedzialny za wygląd i atmosferę tego miejsca. Otóż cała lokalna społeczność ma poniekąd swój wkład w wygląd wiki, który zostaje dostosowywany przez lokalnych administratorów. Obecny motyw został zaprojektowany przez użytkownika Dawid2, łącznie układem strony głównej.

Kontakt

 • Jeśli chcesz skontaktować się z administratorem bądź konkretną osobą na Czarodziejki Wiki, możesz zostawić wiadomość na jego, bądź jej tablicy wiadomości.

Zobacz też

Najważniejsze strony na Czarodziejki Wiki:
Organizacja: O nasAdministratorzyPortal społecznościRedakcjaPomocZasady
Złóż wniosek o: UprawnieniaWspółpracę
Projekty: Fanon