FANDOM


Rex

Para czarnoksiężników

797px-BrendanRowe2

 Czarnoksiężnicy to pewien rodzaj demonów, którzy są bardzo nisko w hierarchii zła. Warlocks, czyli czarnoksiężnicy to demony, które próbują zebrać jak najwięcej magicznych mocy. Zazwyczaj zabijają tylko czarownice aby odebrać im ich moce. Znanymi nam czarnoksiężnikami są: Jeremy, Bracia Rowe, Devlin, Eames.


Moce i zdolności

Cechą charakterystyczną Czarnoksiężników jest mordowanie Czarownica i przejmowanie ich mocy. Niektóre z tych istot potrafią automatycznie zabrać moc po zamordowaniu magicznej istoty, inni jednak używają do tego specjalnego Athame. Są również tacy Czarnoksiężnicy jak Matthew Tate, który posiadają dar mimikry. Innym typem czarnoksiężników są tacy, którzy oferują czarownicom nietykalność ze swojej strony, wzamian za różnego rodzaju pakty. Takim czarnoksiężnikiem był Nicholas. Inne metody działania czarnoksiężników to odszukiwanie i wykradanie dobrych ksiąg magii, aby pozbawiać czarownice ich mocy (Baccara), lub zmuszanie dobrych czarownic do wejścia w mroczny związek małżeński. Drugą mocą, która zawsze występuje u czarnoksiężników jest ich sposób teleportacji, tzw. miganie. Jest to jednocześnie najszybszy ze sposobów przemieszczania się, jednak można go zablokować prostym eliksirem oślepiającym.


Zostanie czarnoksiężnikiem

Istnieją dwa sposoby, aby stać się czarnoksiężnikiem. Jednym z nich jest bycie dobrą czarownicą/czarodziejem i wykorzystywanie magii dla własnych celów lub zabicie niewinnego (celowo i z premedytacją). Drugim sposobem jest wejście w związek małżeński z czarnoksiężnikiem przy pomocy Mrocznej Kapłanki.

Krew

W jednym z odcinków, kiedy Prue podejrzewa Jacka, a Piper Dana o to, że są czarnoksiężnikami dowiadujemy się, że istoty te nie krwawią. Znaczy to, że czarnoksięznicy nie posiadają płynu ustrojowego jakim jest krew. Patrząc jednak na cały serial zauważamy, że nie jest to regułą, ponieważ pierwszy czarnoksiężnij Jeremy, krwawił w wyniku zaklęcia odegniania niechcianej miłości.


Rodzaje

Kolekcjonerzy: czarnoksiężnicy, którzy poszukując wartościowych i potężnych przedmiotów wkłuwają się do głów swych ofiar, wysysając ich wiedzę.

Smok: rodzina smoków to bardzo potężny ród assasynów. Czarnoksiężnicy Ci są świetnymi łowcami czarownic i mają wiele potężnych zdolności takich jak nadludzka siła, latanie czy zionięcie ogniem.

Czarnoksiężnik z trzecim okiem: jest to czarnoksiężnik, który przybył z przyszłości, aby zabić wynalazców szczepionki na takich jak on.


Serialowi czarnoksiężnicy

Season 1
Something Wicca This Way Comes - Premiére - Jeremy Burns
The Truth Is Out There... and It Hurts - Gavin
The Witch Is Back - Matthew Tate
That 70's Episode - Nicholas
When Bad Warlocks Turn Good - The Bracia Rowe
Season 2
Witch Trial - Jeremy, Nicholas
The Painted World - Malcolm, Jane
They're Everywhere - The Collectors
Pardon My Past - Anton, kochanek P. Russel
Be Careful What You Witch For - Dragon Warlock
Season 3
Blinded by the Whitelighter - Eames
Bride and Gloom - Zile
PreWitched - Shadow
Season 4
[[Muse to My Ears - Devlin
Season 5
A Witch In Time - Baccara
The Day The Magic Died - Kane
Cat House - Familiar Hunter
Season 6
Witchstock - Nigel