FANDOM


Banshee była kiedyś wiedźmą. Teraz zabija swym piskiem niewinnych. Jedynie wiedźmy nie umierają od jej głosu, ale stają się Banshee. Banshee podczas ucieczki może użyć mocy lewitacji, a swoje ofiary odnajduje za pomocą specyficznego rodzaju telepatii. Wyczuwa ona ból śmiertelników i ich zabija. Banshee podobnie jak Furie jest demonem niższego szczebla, więc nie trzeba ani zaklęć, ani eliksirów, aby pozbyć się tego demona. Wystarczy wrodzona moc lub inny sposób zabicia. Kiedy Banshee wyczuła ból Phoebe postanowiła nakarmić się jej bólem i przy okazji zmienić ją w Banshee. Cole zmienił Phoebe mówiąc jej, że ją kocha, ponieważ wtedy ból zniknął. Jednak kiedy Phoebe zabiłaby niewinnego już na zawsze zostałaby Banshee, a o niemal się tak stało.

Wygląd

Banshee są albinoskami. Mają błękitne oczy i bladą cerę. Podczas transformacji zmieniają się również ubrania wiedźmy, która zamienia się w nią. Ubrania te ulegają poszerzaniu i postrzępieniu lub całkowicie zmieniają się w suknie. Po przemianie wiedźma ma taką sama twarz tylko niebieskie oczy długie zęby i białe włosy oraz białą cerę. Dostaje także nowe moce.

Moce

Lewitacje

Zaklęcie odnajdujące Banshee

Oryginał

The piercing cry that feeds on pain   And leaves more sorrow than it gains   Shall now to heard by one who seeks   To stop the havoc that it wreaks

Tłumaczenie

Dramatyczny szloch bólem się żywiący,  Słyszalnym niech się stanie dla walczących ze złem,   Pokaże obiekt wykrzykujący śmierć. 

Ciekawostki

Krzyk banshee według wierzeń Irlandii miał zwiastować śmierć. Choć ten wątek nie był poruszony w serialu, to w następnym odcinku umiera Prue.