FANDOMAviva była nastoletnią studentką, którą omamiła demoniczna wiedźma - Kali. Aviva marzyła by zostać jedną z Czarodziejek.

Historia

Wczesne życie

Aviva była córką śmiertelniczki. Miała bardzo małą rodzinę. Kiedy Aviva była nastolatką, jej matka poszła na odwyk. Pieczę nad dziewczyną przejęła siostra lub szwagierka jej matki - Jackie. Nastoletnia wiedźma zamieszkała razem z ciotką w jej mieszkaniu.

Obserwacja Czarodziejek

W pewnym momencie swojego życia Aviva zaczęła interesować się okultyzmem i magią. Przyzwała demoniczną wiedźmę - Kali, która (jak wydawało się Avivie) chciała pomóc jej w spełnieniu największego marzenia - posiadania rodziny i sióstr. Nastolatka zaufała Kali i zgodziła się obserwować siostry Halliwel przez kilka tygodni. Kali powiedziała jej, że matka byłaby dumna wiedząc, co dziewczyna chciała zrobić. Aviva porwała kota czarodziejek - Kit.

Plik:1x07-AvivaSummonKali.jpg
Przez tydzień Aviva nie miała kontaktu z Kali, co trochę ją zaniepokoiło. Po kilku dniach poszła odwiedzić swoją matkę przebywającą na odwyku i zauważyła poprawę. Wróciła do mieszkania ciotki Jackie i przyzwała Kali. Ta zapytała się dziewczyny, czy jest gotowa przyjąć jej moce. Aviva zgodziła się i przyjęła moce od Kali.

Wsiadła do samochodu i pojechała na 1329 Prescott Street, gdzie zobaczyła Leo przyklejającego ogłoszenia o zaginionym kocie. Po jego odejściu dziewczyna użyła mocy pyrokinezy i podpaliła kartkę z ogłoszeniem. 

Relacja z Halliwellami

Po powrocie do mieszkania Aviva zaczęła pisać w swoim pamiętniku jednocześnie słuchając muzyki. Do jej pokoju przyszła ciotka Jackie i kazała jej "wpuścić" tam trochę światła. Pokłóciły się o to, że Jackie w ogóle nie dzwoni do swojej siostry. Kłótnia bardzo rozzłościła Avivę.

Kali kazała dziewczynie odnieść siostrom kota. Aviva, oddając Kit, powiedziała siostrom, że właśnie ją znalazła, lecz chwile później zaprzeczyła samej sobie mówiąc, że ją karmiła. Jakkolwiek udało jej się wybrnąć z kłopotliwej sytuacji i przejść do sedna sprawy. Chciała porozmawiać z siostrami o magii i przyłączyć się do nich. Wierzyła, że, z godnie z tym co powiedziała Kali, Czarodziejki ją zaakceptują i przyjmą w swoje wąskie grono z otwartymi ramionami. Myliła się, a siostry, nie mając do nie zaufania, kazały jej wyjść. Aviva użyła swojej mocy termokinezy sprawiając, że popcorn Andy'ego podgrzał się i prawie wystrzelił, powstrzymany przez moc zatrzymania czasu Piper. Aviva była pod dużym wrażeniem, lecz siostry, tym razem nieco mniej grzecznie, kazały jej wyjść. Zanim jednak spełniła prośbę Czarodziejek, spaliła kasetę trzymaną przez Prue po raz kolejny używając mocy termokinezy.

Aviva wróciła do domu i ponownie przyzwała Kali. Czuła się zmieszana faktem, że siostry jej nie zaakceptowały. Demoniczna wiedźma powiedziała jej, by skupić się na kontakcie z Phoebe, która też chce znaleźć kogoś, z kim mogłaby bez obaw rozmawiać o swoim magicznym darze, a unikać Prue, najstarszej i najsilniejszej. Kali wyznała również, że zależy jej na zdobyciu mocy Czarodziejek.

Przyjaźń z Phoebe

1x07-Thermokinesis2.1

Phoebe używa mocy termokinezy na kwiatku.

Aviva zadzwoniła do Phoebe i poprosiła, by odwiedziła ją w szkole. Najmłodsza czarodziejka zgodziła się i pojechała do szkoły Avivy. Była zaskoczona widząc, że dziewczyna ucieka z lekcji, ale przypomniała sobie, że ona też tak robiła. Aviva powiedziała Pheobe, że odpowie na wszystkie jej pytania. Będąc już w domu, Aviva powiedziała Phoebe o Kali, że jest kimś w rodzaju jej nauczycielki i jest dla niej jak matka. Phoebe powiedziała, że chciałaby ją kiedyś poznać. Aviva poprosiła ją o pójście do pokoju Phoebe. Tam Kali dała Phoebe te same moce, co Avivie. Dziewczyny bawiły się mocą termokinezy przyspieszając rośnięcie rośliny, ale nakryła je na tym Prue. Po kłótni Aviva wybiegła z domu Halliwellów, a będąc już w własnym mieszkaniu przywołała Kali i powiedziała, że życzy Prue śmierci. Ich rozmowę podsłuchała Jackie i zapytała Avivę, z kim rozmawia.

Weszła zdenerwowana do pokoju nastolatki i nerwowo spytała dlaczego zerwała się z lekcji, lecz zobaczyła świeczki ustawione wokół dziewczyny. Kali dyskretnie użyła mocy pyrokinezy i podpaliła sweter Jackie. Ciotka wbiegła na schody i spadła z nich. Aviva myślała, że to ona podpaliła ciotkę powodując groźny dla jej życia wypadek. Jackie została przewieziona do szpitala. Kali zasugerowała Avivie użycie pyrokinezy przeciw Prue, dzięki czemu mogłaby zająć jej miejsce w Mocy Trzech. Będąc już u sióstr Halliwell, nastolatka przekonała je, by pozwoliły jej zostać w ich domu na noc.

Unicestwienie Kali

Avivakali

Opętana Aviva

Następnego ranka Jackie powiedziała Prue, że Aviva nigdy nie pozwalała jej wchodzić do pokoju i, że bardzo często słyszała dochodzące z niego głosy. Prue udałą się do ich mieszkania, żeby zbadać sprawę. W pokoju Avivy znalazła jej pamiętnik pełny zapisków związanych z jej relacjami z Kali. Prue zadzwoniła do Phoebe i powiedziała, żeby nie spuszczać Avivy z oczu pod żadnym pozorem, a sama pospiesznie pojechała do domu. W domu Phoebe podnosząc kurtkę Avivy miała wizję, w której widziała Avivę rzucającą kulę ognia w Prue. Pobiegła na górę do pokoju, w którym znajdowała się Aviva. Otworzyła drzwi, a  nastolatka, zgodnie z wizją, rzuciła kulę ognia, która ostatecznie trafiła w kurtkę, którą osłaniała się Phoebe. Przerażona i wściekłą na siebie, że mogła zranić Phoebe, Aviva uciekła do domu. Chciała oddać moce Kali, jednak ta opętała ją.

Kali zmusiła Avivę do pójścia do rezydencji sióstr, gdzie próbowała je zabić. Jakkolwiek Piper zamroziła Kali, rozłączając ją tym samym z Avivą i razem z siostrami dokończyła dzieła unicestwienia.

Późniejsze Życie

Avivapic

Aviva po porzuceniu swojego gotyckiego stylu

Po unicestwieniu Kali Aviva porzuciła swój gotycki styl i pożyczyła od Prue sukienkę. Nadal mieszkała z ciotką, ale prawdopodobne jest, że jej matka ukończyła odwyk i była w stanie ponownie przejąc nad nią pieczę.

Ciekawostki

  • Mimo że było powiedziane, że Aviva jest śmiertelniczką, była w stanie przywołać Kali zaklęciem. Jak wiadomo, była również odporna na moc zamrażania Piper (tylko dobre wiedźmy i bardzo silne demony nie zamarzają). Możliwe jest więc, że w jej żyłach płynęła magiczna krew.
  • Aviva jest pierwszą postacią, która użyła mocy kul ognia. W późniejszych odcinkach i sezonach moc ta stanie się charakterystyczna dla demonów.
  • Imię Aviva pochodzi od Avivy Barraclough, asystentki Constance M. Burge.

W Serialu

Aviva pojawiła się w 1 odcinku serialu.

Sezon 1

The Fourth Sister

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki