FANDOM


Zaklęcie na Zamianę Mocy — zaklęcie, znajdujące się w Księdze Cieni, które zostało napisane przez ród Warrenów. Pozwala ono na zamianę mocami między dwoma lub więcej istotami.

Historia

Miłość rani

Kiedy Leo zostaje postrzelony zatrutą strzałą przez Ducha CiemnościAleca, ranny Leo natychmiast orbituje do posiadłości Czarodziejek, aby je poinformować, że Daisy – kandydatka na Ducha Światłości i podopieczna Leo jest w niebezpieczeństwie. Piper, próbując uratować Leo starała się za wszelką cenę poszukać sposobu na uleczenie Leo. Jedynym sposobem, który został, było zaklęcie na Zamanę Mocy z Leo, po to żeby go uleczyć.

Czarodziejki nie wiedziały jednak, że zamiana mocy dotyczy wszystkich, którzy są w tym samym pomieszczeniu. Następnie kiedy czar został wypowiedziany, siostry odkryły, że Phoebe i Prue również zamieniły się mocami. I w ten sposób Phoebe miała moc telekinezy, a Prue widzenia przyszłości i przeszłości – co sprawiło utrudnienie w walce z Duchem Ciemności, ponieważ siostry musiały się nauczyć aktywowania niesowich mocy.

Ostatecznie Piper odkryła, że moc Leo aktywuje miłość i dzięki temu, udało się jej się go wyleczyć. Kiedy Alec porwał Daisy do Parku Golden Gate, Leo był wciąż za słaby żeby wyszukać Daisy i się tam przenieść, więc wyszukała ją Piper. Do unicestwienia Ducha Ciemności potrzebna była Moc Trzech, ale Piper musiała zostać z Leo. Na szczęście Phoebe wpadła na pomysł, że jedna z nich może go pokonać jego własną mocą – dotykiem śmierci. Prue wypowiedziała zaklęcie na Zamianę Mocy, a Phoebe telekinezą podsunęła Aleca pod Prue. Gdy Alec już płonął, Prue znowu wypowiedziała zaklęcie żeby odzyskać moc Phoebe żeby później mogła jej, ją oddać.

Czarownice jakich wiele

W 2005, Phoebe zobaczyła w wizji utopijną przyszłość, stworzoną przez Awatarów. W celu pokazana Piper przyszłości, Czarodziejki rzuciły zaklęcie Zamiany Mocy. Jednak kiedy rzuciły zaklęcie zjawił się Zankou i je zaatakował, co spowodowało, że moce się rozproszyły i trafiły do sąsiadów Czarodziejek.

Niejaki Ronny zyskał moc przeczuwania, podczas gdy kobieta o imieniu Denise otrzymała moc zamrażania i wysadzania. Siostry starały się przekonać sąsiadów, aby odwrócili zaklęcie – niestety, zafascynowani nowymi możliwościami odmówili, zamrozili Czarodziejki i udali się do kasyna.

Ostatecznie udało się Phoebe przekonać dwójkę sąsiadów, aby oddali moce, po tym jak Phoebe pokazała Ronny'emu wizję utopii. Kiedy cała czwórka wróciła do domu Czarodziejek, zostali zaatakowani przez Zankou, ale pod kierownictwem Piper i Phoebe, Ronny i Denise byli w stanie się obronić.

Treść zaklęcia

To Exchange Power
Chant:
What's mine is your's
What's is your's is mine
Let our powers cross the line
I offer up my gift to share
switch the powers
through the air


Tłumaczenie

Aby Zamienić się Mocą
Wyrecytuj:
Niechaj to co twoje
Moje będzie
Teraz, tu i wszędzie
niech na moje zawołanie
zmiana mocy znów się stanie


Alternatywna wersja

To Exchange Powers
What's mine is yours
What's yours is mine
I offer up my gift to share
Switch our powers
through the air


Tłumaczenie

Aby Zamienić się Mocami
Co moje to twoje
Twoje jest moje
Zamieniamy dary
Szybkim
czary mary


Ciekawostki

  • Gdy Prue wymawia zaklęcie na Zamianę Mocy z Alecem, Phoebe zakryła uszy, więc można założyć, że czar zamienia tylko moce tych, którzy go słyszą.
  • W przeciwieństwie do pierwszego razu użycia zaklęcia, w odcinku pt: „Czarownice jakich wiele”, moce pojawiają się w postaci orbitujących kulek. Był to także pierwszy i ostatni raz, że orbitujące kulki mocy miały fioletową poświatę zamiast ich zwykłego złotego blasku.
  • Billie Jenkins na podstawie tego zaklęcia stworzyła improwizacyjne zaklęcie na Zamianę Ciał.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki