FANDOM
Stub-icon.png Ta strona to zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.

Źródło Wszelkiego Zła to tytuł przypisywany najpotężniejszemu demonowi, władcy Podziemii.

Źródło samo w sobie jest esencją złej energii, która wnika w ciało demona i łączy się z jego mocą. Przy unicestwieniu Źródła, esencja przechodzi na kolejne, potencjalne Źródło.

Esencja Zła

Źródło to esencja złej energii, która przez stulecia opętała ciała niezliczonej ilości demonów. Kiedy ciało demona zostaje unicestwione, energia przenosi się do następcy. Wbrew temu co myślała większość demonów, nowe Źródło nie musi narodzić się i zostać wychowane jako przyszły władca. Esencja, po połączeniu się z duszą demona, pochłania jego dusze, wypiera jego osobowość i przejmuje władze nad ciałem.

Po unicestwieniu Cola, esencja przeszła na jego nienarodzonego syna i za pomocą swoich mocy próbowała przejąć kontrolę nad Phoebe, dopóki dziecko nie zostało przeniesione do łona Wyroczni. Po tym jak wyrocznia została unicestwiona, esencja zła nie znalazła nowego demona, który mógłby zostać Źródłem.

Źródło Wszelkiego Zła jako władca Podziemii musi zostać koronowany przez Mrocznego Kapłana, przy pomocy mrocznego rytuału z użyciem Grimuaru, aby zostać uznanym przez społeczność demonów jako władca. Najbardziej znanym Źródłem Wszelkiego Zła był demon z połową twarzy, który był u władzy przez stulecia. Stan jego twarzy jest efektem jego walk w trakcie dochodzenia do władzy, tylko niewielka ilość demonów widziała jego prawdziwą twarz.

Historia

Walka przeciwko Czarodziejkom

Kiedy siostry Halliwell zostały Czarodziejkami, były one atakowane przez parę czarowników, Rex Buckland i Hannah Webster. Kiedy Matthew Tate zawiódł i został zamknięty w medalionie, Rex wspomniał, że "On" nie będzie zachwycony, na co Hannah odpowiedziała, iż nie była to kompletna porażka - para odkryła, że siostry są Czarodziejkami. Stało się więc jasne, że demony zostały wysłane przez Źródło, aby unicestwić Siostry. Rex i Hannah próbowali ukraść moce sióstr, jednak zawiedli (Hannah przypadkowo zabiła Rexa) wtedy też zostali otoczeni demonicznym płomieniem, a chwile później unicestwieni.

Parę miesięcy później, demon podający się jako Inspektor Rodriguez zostaje przysłany przez Źródło, aby podobnie jak poprzednicy - unicestwić Czarodziejki. Wtedy też zjawia się Tempus i oferuje swoją pomoc Rodriguezowi w zabiciu sióstr.

Rok później, demon Litvack po raz pierwszy określił, że osobą która go wysłała jest Źródło, wtedy też poznajemy jego nazwę. Jakiś czas później Źródło uwolniło Czterech Jeźdźców Apokalipsy aby zniszczyli świat, jednak zostali unicestwieni.

Źródło zobaczyliśmy po raz pierwszy, kiedy doszło do ujawnienia magii, po tym jak Prue i Piper unicestwiły Shaxa. Cole zawarł umowę ze Źródłem, w której Tempus cofa czas do momentu z przed ujawnienia magii, jednakże warunkiem Źródła było, aby w tym czasie Phoebe została w Podziemiach. Po cofnięciu czasu Shax zabił Prue, tym samym zniszczył Moc Trzech oraz CzarodziejkiŹródło Wszelkiego Zła

Alastor

200px-4x16-Cole-Evil

Cole Turner